| Food flavor type | turkey |
| Main food flavor | poultry |
| Animal type | for cats |
| Animal size | Large, Medium, Small |
| Animal age | For adults; For the elderly; For little ones |
| Country of origin | Belgium |
| Weight of product without packaging (g) | 400 g |
| Packaging length | 5 cm |
| Packaging height | 8 cm |
| Packaging width | 5 cm |
Grandorf Rabbit & Turkey Sterilised Holistic food for sterilized cats, rabbit with turkey, 400 g. Grandorf Rabbit TurkeySterilised Holistic food for sterilized cats, rabbit with turkey. Low fat and high protein content, as well as L-Carnitine, helps maintain weight and muscle mass in optimal shape in sterilized and senior pets. 70% meat in the composition Low grain composition Two sources of animal protein Hypoallergenic ingredients 37% protein, 12% fat Does not contain: corn, wheat, beets, peas, by-products, eggs, chicken, chicken fat, salt, sugar, colors, flavors, soy and GMOs. Carefully selected, natural hypoallergenic ingredients help prevent allergic reactions and food intolerances, ensuring immune and digestive health. The gentle cooking method preserves all the beneficial properties and nutrients of natural ingredients and ensures excellent physical condition and a long, healthy life for your pet. Benefits: 70% meat in the food composition Only animal proteins Only hypoallergenic ingredients Only meat without by-products Complex of chondroprotectors Balanced ratio of Omega 6-3 Control of acidity pH Low level of ash in the composition Natural antioxidants Gentle cooking method Ingredients: Dehydrated rabbit meat (25%), Dehydrated turkey meat (24%), Whole grain brown rice, Fresh rabbit meat (8%), Fresh turkey meat (8%), Turkey fat (3%), Chicory root powder (natural source of prebiotics: FOS and inulin), Dried sweet potato, Brewer's yeast (natural source of MOS), Fresh salmon oil (1%), Dried Antarctic krill (natural source of EPA and DHA, 1%), Dried carrots, Flaxseed, Vegetable fiber, Dried cranberries, Yucca Mojave
Grandorf Корм для кошек 400 г
| Вид вкуса корма | индейка |
| Основной вкус корма | птица |
| Вид животного | для кошек |
| Размер животного | Крупный,Средний,Малый |
| Возраст животного | Для взрослых; Для пожилых; Для маленьких |
| Страна производства | Бельгия |
| Вес товара без упаковки (г) | 400 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 8 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Корм Grandorf Rabbit & Turkey Sterilised Holistic для стерилизованных кошек, кролик с индейкой, 400 г. Корм Grandorf Rabbit TurkeySterilised Holistic для стерилизованных кошек, кролик с индейкой Низкое содержание жиров и повышенным содержанием белков, а также L-Карнитин, способствует поддержанию веса и мышечной массы у стерилизованных и пожилых питомцев в оптимальной форме. 70% мяса в составе Низкозерновой состав Два источника животного белка Гипоаллергенные ингредиенты 37% белки, 12% жиры Не содержит: кукурузу, пшеницу, свеклу, горох, субпродукты, яйца, курицу, куриный жир, соль, сахар, красители, ароматизаторы, сою и ГМО. Тщательно отобранные, натуральные гипоаллергенные ингредиенты, помогают предотвратить аллергические реакции и пищевую непереносимость, обеспечивая иммунное и пищеварительное здоровье. Деликатный способ приготовления сохраняет все полезные свойства и питательные вещества натуральных ингредиентов и обеспечивают отличное физическое состояние и долгую здоровую жизнь питомца. Преимущества: 70% мяса в составе корма Только животные белки Только гипоаллергенные ингредиенты Только мясо без субпродуктов Комплекс хондропротекторов Баланс соотношения Omega 6-3 Контроль уровня кислотности рН Низкий уровень золы в составе Натуральные антиоксиданты Бережный способ приготовления Ингредиенты: Дегидрированное мясо кролика (25%), Дегидрированное мясо индейки (24%), Цельнозерновой коричневый рис, Свежее мясо кролика (8%), Свежее мясо индейки (8%), Жир индейки (3%), Порошок корней цикория (натуральный источник пребиотиков: ФОС и инулин), Сушеный батат, Пивные дрожжи (природный источник MOS), Свежее масло лосося (1%), Сушеный антарктический криль (натуральный источник ЭПК и ДГК, 1%), Сушеная морковь, Льняное семя, Растительная клетчатка, Сушеная клюква, Юкка Мохаве