| Purpose of food | allergy-prone |
| Type of food flavor | meat |
| Main food flavor | meat |
| Type of animal | for dogs |
| Dog breed | For any breed |
| Animal size | small |
| Animal age | For adults; For the elderly; For little ones |
| Food class | holistic |
| Country of origin | Belgium |
| Product weight without packaging (g) | 8000 g |
| Packaging length | 5 cm |
| Packaging height | 8 cm |
| Packaging width | 5 cm |
Grandorf 4 Meat Recipe Mini Holistic & Hypoallergenic Small Breed Dog Food, Hypoallergenic, with Probiotics, 4 Types of Meat, 8 kg. For adult small breed dogs with normal activity levels, sensitive digestion, or allergy proneness. Thanks to hypoallergenic ingredients, one type of grain, and the absence of gluten, this food has excellent digestibility and high nutritional value, helping your pet stay healthy and happy for many years to come. One billion live probiotics daily support intestinal microflora, improve digestion, nutrient absorption, and prevent allergies. 65% Meat and Animal Ingredients: All our foods are meat-based and contain only high-quality animal proteins. Animal protein is highly valuable and contains all the essential amino acids your pet needs, fully satisfying their biological needs for meat nutrition. Only meat without by-products. We use premium meat, without bones or by-products. This ensures that your pet receives a highly nutritious, easily digestible source of protein. Hypoallergenic Ingredients. Carefully selected, natural hypoallergenic ingredients help prevent allergic reactions and food intolerances, ensuring immune and digestive health. LIVE PROBIOTICS AND PREBIOTICS. One billion live probiotics per 1 kg help maintain a healthy digestive system, skin, coat, and immunity. Low feeding rate. Thanks to the nutritional value of natural ingredients and a balanced composition, our food has a low feeding rate. Therefore, your pet will enjoy each package of food longer than usual. No chicken, peas, corn, beets. Does not contain: corn, wheat, beets, peas, by-products, eggs, chicken, chicken fat, salt, sugar, colors, flavors, soy and GMOs.
Grandorf Корм для собак, 8 кг
| Назначение корма | склонные к аллергии |
| Вид вкуса корма | мясо |
| Основной вкус корма | мясо |
| Вид животного | для собак |
| Порода собаки | Для любой породы |
| Размер животного | малый |
| Возраст животного | Для взрослых; Для пожилых; Для маленьких |
| Класс корма | холистик |
| Страна производства | Бельгия |
| Вес товара без упаковки (г) | 8000 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 8 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Корм Grandorf 4 Meat Recipe Mini Holistic&Hypoallergenic для собак малых пород, гипоаллергенный, с пробиотиками, 4 вида мяса, 8 кг. Для взрослых собак мелких пород с нормальной активностью, чувствительным пищеварением или склонных к аллергии. Благодаря гипоаллергенным ингредиентам, одному виду зерновых, отсутствию глютена, корм имеет отличную усвояемость, высокую пищевую ценность и помогает оставаться вашему питомцу здоровым и жизнерадостным на протяжении долгих лет жизни. Миллиард живых пробиотиков ежедневно поддерживают микрофлору кишечника, улучшают пищеварение, усвоение питательных веществ и предотвращают аллергию. 65% мяса и животных ингредиентов Все наши корма основаны на мясе и содержат только высококачественные животные белки. Животный белок очень ценен и содержит все незаменимые аминокислоты для вашего питомца и полностью удовлетворит его биологические потребности в мясном питании. Только мясо без субпродуктов Мы используем мясо высшего сорта, без костей и субпродуктов. Это гарантирует, что ваш питомец получает высокопитательный, легко усвояемый источник белка. Гипоаллергенные ингредиенты Тщательно отобранные, натуральные гипоаллергенные ингредиенты, помогают предотвратить аллергические реакции и пищевую непереносимость, обеспечивая иммунное и пищеварительное здоровье. ЖИВЫЕ ПРОБИОТИКИ И ПРЕБИОТИКИ Один миллиард живых пробиотиков на 1 кг помогают поддерживать здоровье пищеварительной системы, кожи, шерсти и иммунитета. Низкая норма кормления Благодаря питательности натуральных ингредиентов и сбалансированному составу, у наших кормов низкая норма кормления. Поэтому ваш питомец будет наслаждаться каждой упаковкой корма дольше обычного. Без курицы, гороха, кукурузы, свеклы Не содержит: кукурузу, пшеницу, свеклу, горох, субпродукты, яйца, курицу, куриный жир, соль, сахар, красители, ароматизаторы, сою и ГМО