| Full name of product | Grandorf Medium & Maxi Junior food for juniors of medium and large breeds Lamb and turkey, 1 kg. package of 2 pcs. |
| Composition | Dehydrated lamb meat (23%), Dehydrated turkey meat (23%); Whole grain brown rice, Fresh lamb meat (8%), Fresh turkey meat (8%); Turkey fat (6%), Chicory root powder (natural source of prebiotics: FOS and inulin); Carob meal, Dried apple, Fresh salmon oil (1%); Dried Antarctic krill (natural source of EPA and DHA, 1%); Brewer's yeast (natural source of MOS), Glucosamine (1000 mg/kg), Chondroitin sulfate (1000 mg/kg); MSM (methylsulfonylmethane, 40 mg/kg), Dried cranberries; Mojave yucca. Analytical constituents: Crude protein 28%. Crude fiber 3%. Crude fat 17%. Cheese; ash 7.5%. Moisture 9%. Calcium 1.4%. Phosphorus 1%. Omega 6 fatty acids 3; 2%. Omega 3 fatty acids 0; 7%. Metabolizable energy: 4265 kcal/kg. Food additives: Vitamin A (3a672a) 20,000 IU/kg. Vitamin D3 (3a671) 2,500 IU/kg. Vitamin E (3a700) 150 mg/kg. Vitamin C (3a312) 100 mg/kg. Taurine (3a370) 100; 0 mg/kg. Microelements: Iron (3b103 - 3b106) 45 mg/kg. Copper (3b405 - 3b406) 13 mg/kg. Zinc (3b605; - 3b606) 50 mg/kg. Manganese (3b503 - 3b504) 40 mg/kg. Iodine (3b201) 1.5 mg/kg. Selenium (3b801) 0; 2 mg/kg. Antioxidants: tocopherol-rich extracts from vegetable oils 1000 mg/kg. |
| Quantity per package (pcs.) | 2 pcs. |
| Purpose of the feed | Basic diet; pregnant and lactating |
| Type of food flavor | meat |
| Main food flavor | lamb and turkey |
| Type of animal | Dogs |
| Dog breed | medium and large breeds |
| Animal size | Medium and large breeds |
| Animal age | puppies |
| Food class | holistic |
| Country | made in Belgium |
| Contents | Grandorf Medium & Maxi Junior food for juniors of medium and large breeds 1 kg - 2 pcs. |
| Product weight without packaging (g) | 2000 g |
| Product weight with packaging (g) | 2250 g |
| Packaging length | 22 cm |
| Packaging height | 78 cm |
| Packaging width | 38 cm |
For juniors aged 4 months and older, and pregnant and lactating bitches. Ideal for the delicate digestive system of juniors. High content of essential proteins, healthy fats, amino acids, and vitamins guarantees optimal energy value for the healthy growth and development of the junior. - 70% meat - Low grain composition - Two sources of animal protein - Hypoallergenic ingredients - 28% proteins, 17% fats Does not contain: corn, wheat, beets, peas, by-products, eggs, chicken, chicken fat, salt, sugar, colors, flavors, soy, and GMOs. Carefully selected, natural hypoallergenic ingredients help prevent allergic reactions and food intolerances, ensuring immune and digestive health. Delicate cooking preserves all the beneficial properties and nutrients of natural ingredients ensure excellent physical condition of the pet.
Grandorf Сухой корм для юниоров средних и крупных пород, 2 кг
| Полное наименование товара | Grandorf Medium & Maxi Junior корм для юниоров средних и крупных пород Ягненок и индейка, 1 кг. упаковка 2 шт. |
| Состав | Дегидрированное мясо ягненка (23%), Дегидрированное мясо индейки (23%); Цельнозерновой коричневый рис, Свежее мясо ягненка (8%), Свежее мясо индейки (8%); Жир индейки (6%), Порошок корней цикория (натуральный источник пребиотиков: FOS и инулин); Мука из плода рожкового дерева, Сушеное яблоко, Свежее масло лосося (1%); сушеный антарктический криль (натуральный источник ЭПК и ДГК, 1%); Пивные дрожжи (природный источник MOS), Глюкозамин (1000 мг/кг), Хондроитина сульфат (1000 мг/кг); MSM (метилсульфонилметан, 40 мг/кг), Сушеная клюква; юкка Мохаве. Аналитические составляющие: Сырой протеин 28%. Сырая клетчатка 3%. Сырой жир 17%. Сыра; я зола 7,5%. Влажность 9%. Кальций 1,4%. Фосфор 1%. Омега 6 жирные кислоты 3; 2%. Омега 3 жирные кислоты 0; 7%. Метаболическая энергия: 4265 ккал/кг. Пищевые добавки: Витамин A (3a672a) 20000 МЕ/кг. Витамин; D3 (3а671) 2500 МЕ/кг. Витамин Е (3а700) 150 мг/кг. Витамин С (3а312) 100 мг/кг. Таурин (3a370) 100; 0 мг/кг. Микроэлементы: Железо (3b103 - 3b106) 45 мг/кг. Медь (3b405 - 3b406) 13 мг/кг. Цинк (3b605; - 3b606) 50 мг/кг. Марганец (3b503 - 3b504) 40 мг/кг. Йод (3b201) 1.5 мг/кг. Селен (3b801) 0; 2 мг/кг. Антиоксиданты: богатые токоферолом экстракты из растительных масел 1000 мг/кг. |
| Количество в упаковке (шт.) | 2 шт. |
| Назначение корма | Основной рацион; беременные и кормящие |
| Вид вкуса корма | мясо |
| Основной вкус корма | ягненок и индейка |
| Вид животного | Собаки |
| Порода собаки | породы среднего и крупного размера |
| Размер животного | Породы среднего и крупного размера |
| Возраст животного | щенки |
| Класс корма | холистик |
| Страна производства | Бельгия |
| Комплектация | Grandorf Medium & Maxi Junior корм для юниоров средних и крупных пород 1 кг - 2 шт. |
| Вес товара без упаковки (г) | 2000 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 2250 г |
| Длина упаковки | 22 см |
| Высота упаковки | 78 см |
| Ширина упаковки | 38 см |
Для юниоров в возрасте от 4 месяцев, беременных и кормящих сук Идеально подходит для нежной пищеварительной системы юниоров. Высокое содержание необходимых протеинов, полезных жиров, аминокислот и витаминов гарантирует оптимальную энергетическую ценность для здорового роста и развития юниора. - 70% мяса в составе- Низкозерновой состав- Два источника животного белка- Гипоаллергенные ингредиенты- 28% белки, 17% жиры Не содержит: кукурузу, пшеницу, свеклу, горох, субпродукты, яйца, курицу, куриный жир, соль, сахар, красители, ароматизаторы, сою и ГМО. Тщательно отобранные, натуральные гипоаллергенные ингредиенты, помогают предотвратить аллергические реакции и пищевую непереносимость, обеспечивая иммунное и пищеварительное здоровье. Деликатный способ приготовления сохраняет все полезные свойства и питательные вещества натуральных ингредиентов обеспечивают отличное физическое состояние питомца.