| Food flavor type | lamb |
| Main food flavor | meat |
| Animal type | for dogs |
| Animal size | Large, Medium, Small |
| Animal age | For small |
| Country of origin | Belgium |
| Product weight without packaging (g) | 3000 g |
| Packaging length | 5 cm |
| Packaging height | 8 cm |
| Packaging width | 5 cm |
Grandorf Lamb & Turkey Puppy Holistic food for puppies from 3 weeks old, pregnant and lactating bitches, lamb with turkey, 3 kg. Ideal for the delicate digestive system of puppies. The high content of essential proteins, healthy fats, amino acids and vitamins guarantees optimal energy value for the healthy growth and development of puppies. 70% meat Low-grain composition Two sources of animal protein Hypoallergenic ingredients 29% protein, 18% fat Does not contain: corn, wheat, beets, peas, by-products, eggs, chicken, chicken fat, salt, sugar, colors, flavors, soy and GMOs. Carefully selected, natural hypoallergenic ingredients help prevent allergic reactions and food intolerances, ensuring immune and digestive health. Delicate cooking preserves all the beneficial properties and nutrients of natural ingredients ensure excellent physical condition of the pet. Advantages: + 70% meat in the food + Only animal proteins + Only hypoallergenic ingredients + Only meat without by-products + Complex of chondroprotectors + Balanced Omega 6-3 ratio + Control of pH level + Low ash content + Natural antioxidants + Gentle cooking method Ingredients: Ingredients: Dehydrated lamb meat (24%), Dehydrated turkey meat (23%), Whole grain brown rice, Fresh lamb meat (7%), Fresh turkey meat (7%), Turkey fat (7%), Chicory root powder (natural source of prebiotics: FOS and inulin), Carob meal, Dried apple, Fresh salmon oil (1%), Dried Antarctic krill (natural source of EPA and DHA, 1%), Brewer's yeast (natural source of MOS), Glucosamine (1000 mg/kg), Chondroitin sulfate (1000 mg/kg), MSM (methylsulfonylmethane, 40 mg/kg), Dried cranberry, Yucca Mojave
Grandorf Корм для щенков 3 кг
| Вид вкуса корма | ягнёнок |
| Основной вкус корма | мясо |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | Крупный,Средний,Малый |
| Возраст животного | Для маленьких |
| Страна производства | Бельгия |
| Вес товара без упаковки (г) | 3000 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 8 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Корм Grandorf Lamb & Turkey Puppy Holistic для щенков от 3 недель, беременных и кормящих сук, ягненок с индейкой, 3 кг.Идеально подходит для нежной пищеварительной системы щенков. Высокое содержание необходимых протеинов, полезных жиров, аминокислот и витаминов гарантирует оптимальную энергетическую ценность для здорового роста и развития щенков. 70% мяса в составе Низкозерновой состав Два источника животного белка Гипоаллергенные ингредиенты 29% белки, 18% жиры Не содержит: кукурузу, пшеницу, свеклу, горох, субпродукты, яйца, курицу, куриный жир, соль, сахар, красители, ароматизаторы, сою и ГМО. Тщательно отобранные, натуральные гипоаллергенные ингредиенты, помогают предотвратить аллергические реакции и пищевую непереносимость, обеспечивая иммунное и пищеварительное здоровье. Деликатный способ приготовления сохраняет все полезные свойства и питательные вещества натуральных ингредиентов обеспечивают отличное физическое состояние питомца. Преимущества: + 70% мяса в составе корма + Только животные белки + Только гипоаллергенные ингредиенты + Только мясо без субпродуктов + Комплекс хондропротекторов + Баланс соотношения Omega 6-3 + Контроль уровня кислотности рН + Низкий уровень золы в составе + Натуральные антиоксиданты + Бережный способ приготовления Ингредиенты: Ингредиенты: Дегидрированное мясо ягненка (24%), Дегидрированное мясо индейки (23%), Цельнозерновой коричневый рис, Свежее мясо ягненка (7%), Свежее мясо индейки (7%), Жир индейки (7%), Порошок корней цикория (натуральный источник пребиотиков: ФОС и инулина), Мука из плодов рожкового дерева, Сушеное яблоко, Свежее масло лосося (1%), Сушеный антарктический криль (натуральный источник ЭПК и ДГК, 1%), Пивные дрожжи (натуральный источник МОС), Глюкозамин (1000 мг/кг), Хондроитин сульфат (1000 мг/кг), MSM (метилсульфонилметан, 40 мг/кг), Сушеная клюква, Юкка Мохаве