| Composition | Cocamidopropyl Betaine; sodium laureth sulfate; Coco-Glucoside; GLYCERYL OLEATE; Glycerin; Coco-Caprylate; Lauryl Glucoside; Polyquaternium-7; Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate; Polyglyceryl-3 Diisostearate; Sodium Lauroyl Sarcosinate; Sodium Chloride; cottonseed oil; Hydrolyzed Milk Protein; Fragrance; Tetrasodium EDTA; Citric Acid; Methylchloroisothiazolinone; Methylisothiazolinone; aqua |
| Skin type | for all skin types; for dry skin; for normal skin |
| Product volume | 750 ml |
| Action | cleansing; nutrition; Moisturizing |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Shower foam 750 ml |
| Product weight without packaging (g) | 730 g |
| Package length | 10 cm |
| Package height | 26 cm |
| Package width | 11 cm |
MILANA Foaming Shower Gel with Cotton Extract and Milk Proteins, 750 ml, from Grass. This foaming soap for hands and body, with a velvety texture and delicate aroma, is made with high-quality ingredients and provides gentle skin care.
Milk protein has a beneficial effect on the skin, moisturizing, softening, and nourishing thanks to its high amino acid content. Cotton extract will leave your skin soft and silky, restoring its softness and smoothness, while restoring and moisturizing.
This foaming cleanser cleanses, conditions, and moisturizes, spreads evenly over the skin, and rinses easily, providing a treat for the whole family. A special foam dispenser ensures economical use.
Try the entire MY MUSE line of hair and body care products.
MYMUSE is a great gift solution for any occasion.
Add GRASS to your favorite brands to be the first to know about promotions and new products.
In-house production – a guarantee of quality! Grass has been producing products since 2003 under the brands Grass, Laun, Milana, Crispi, My Muse, Lamia, and others. We are constantly looking for new ideas to create the best products for you, your home, and your car.
GRASS Гель для душа пенка с экстрактом хлопка 750 мл
| Состав | Cocamidopropyl Betaine; sodium laureth sulfate; Coco-Glucoside; GLYCERYL OLEATE; Glycerin; Coco-Caprylate; Lauryl Glucoside; Polyquaternium-7; Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate; Polyglyceryl-3 Diisostearate; Sodium Lauroyl Sarcosinate; Sodium Chloride; cottonseed oil; Hydrolyzed Milk Protein; Fragrance; Tetrasodium EDTA; Citric Acid; Methylchloroisothiazolinone; Methylisothiazolinone; aqua |
| Тип кожи | для всех типов кожи; для сухой кожи; для нормальной кожи |
| Объем товара | 750 мл |
| Действие | очищение; питание; увлажнение |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Пенка для душа 750 мл |
| Вес товара без упаковки (г) | 730 г |
| Длина упаковки | 10 см |
| Высота упаковки | 26 см |
| Ширина упаковки | 11 см |
Гель для душа пенка MILANA с экстрактом хлопка и молочными протеинами 750 мл от Grass. Мыло пенка для рук и тела с бархатной текстурой и нежным ароматом, созданная на основе высококачественных компонентов, обеспечивает деликатный уход за кожей. Молочный протеин оказывает благотворное воздействие на кожу, благодаря содержанию большого количества аминокислот увлажняет, смягчает и питает. Экстракт хлопка подарит вашей коже нежность и шелковистость, возвратит ей мягкость и гладкость, восстановит и увлажнит. Пенка для умывания очищает, ухаживает и увлажняет, равномерно распределяется по коже и легко смывается водой, даря удовольствие всей семье. Специальный пенный дозатор обеспечивает экономичный расход.
Попробуйте всю линейку косметических средств MY MUSE по уходу за волосами и телом. MYMUSE– отличное решение для подарка на любой праздник.
Добавляйте GRASS в любимые бренды, чтобы первыми узнавать об акциях и новинках.
Собственное производство - гарантия качества! Компания Грасс производит товары с 2003 года под брендами Grass, Laun, Milana, Crispi, My Muse, Lamia, и др. Мы каждый день ищем новые идеи, чтобы создавать лучшие продукты для вас для, вашего дома и автомобиля.