| Composition | in the |
| Shelf life | 24 months |
| Dosage form | capsules/tablets |
| Maximum storage temperature | +24 °C |
| Minimum storage temperature | +1 °C |
| Product features | non-GMO; no dyes; No flavorings |
| Country of origin | Russia |
| Product weight without packaging (g) | 50 g |
| Product weight with packaging (g) | 80 g |
| Packaging length | 6 cm |
| Packaging height | 10 cm |
| Packaging width | 6 cm |
Synchrovital VI is a two-phase complex for joint protection and restoration that takes into account the body's biorhythms.
It contains glucosamine, chondroitin, and extracts of white willow bark (morning), harpagophytum, and rose hips (evening).
Take 1 green capsule in the morning and 1 transparent capsule in the evening, the course is 2 months.
Protection against age-related changes
Glucosamine and chondroitin in optimal dosage - to support the normal condition of cartilage tissue.
Comfort and ease of movement
Plant extracts rich in bioflavonoids - to combat inflammation and relieve discomfort in the joints.
Support for biorhythms
The action of the components takes into account the biological rhythms of recovery and activity processes, which increases the protective effect.
Composition
Complex No.
1 (green capsules):
glucosamine hydrochloride, white willow bark extract, chondroitin sulfate.
Complex No.
2 (transparent capsules):
glucosamine hydrochloride, root extract Harpagophytum, chondroitin sulfate, rosehip extract.
May contain traces of cereals (gluten), soy, mustard, sesame, celery, milk, fish, shellfish and their derivatives.
The product does not contain pork gelatin.
Does not contain titanium dioxide.
Хронобиологическая защита суставов Синхровитал VI
| Состав | в описании товара |
| Форма выпуска | капсулы/таблетки |
| Максимальная температура хранения | +24 °C |
| Минимальная температура хранения | +1 °C |
| Особенности продукта | без ГМО; без красителей; без ароматизаторов |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 50 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 80 г |
| Длина упаковки | 6 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 6 см |
Синхровитал VI — это двухфазный комплекс для защиты и восстановления суставов, учитывающий биоритмы организма. В составе: глюкозамин, хондроитин, экстракты коры белой ивы (утро), гарпагофитума и шиповника (вечер). Принимать по 1 зеленой капсуле утром и 1 прозрачной вечером, курс — 2 месяца.
Защита от возрастных изменений
Глюкозамин и хондроитин в оптимальной дозировке – для поддержки нормального состояния хрящевой ткани.
Комфорт и легкость движений
Растительные экстракты, богатые биофлавоноидами – для борьбы с воспалениями и снятия дискомфорта в суставах.
Поддержка биоритмов
Действие компонентов учитывает биологические ритмы процессов восстановления и активности, что повышает защитный эффект.
Состав
Комплекс №1 (зеленые капсулы):
глюкозамина гидрохлорид, экстракт коры белой ивы, хондроитинсульфат.
Комплекс №2 (прозрачные капсулы):
глюкозамина гидрохлорид, экстракт корней гарпагофитума, хондроитинсульфат, экстракт шиповника.
Возможно наличие следов злаков (глютена), сои, горчицы, кунжута, сельдерея, молока, рыбы, моллюсков и продуктов их переработки.
Продукт не содержит свиной желатин.
Не содержит диоксид титана.