| Composition | niacinamide (PP); red pepper extract; menthol; castor oil; D-panthenol, wheat proteins; Siberian plant extracts |
| Hair type | for brittle hair; for damaged hair; for hair prone to loss |
| Action | strengthening and hair growth; restoration; reduces breakage |
| Product volume | 250 ml |
| Package contents | 1 pc; Bottle 250 ml |
| Country of origin | Russia |
| Product weight without packaging (g) | 250 g |
The shampoo effectively cleanses and stimulates blood circulation in the scalp, promoting the strengthening and growth of strong, healthy hair.
A powerful, balanced formula restores hair structure, reduces breakage, and adds volume.
It has a toning effect and stimulates microcirculation in the scalp.
It adds elasticity and strengthens hair along its entire length.
It nourishes hair along its entire length, giving it a healthy look.
For whom?
For those who notice more hair loss than usual when combing.
For those who care about their scalp health.
For those with damaged, brittle hair.
For those who want to prevent dandruff and split ends.
Application
Apply to damp hair, massage, and rinse thoroughly with water.
All information provided by the seller
здоровье сибири Шампунь для роста волос с ниацинамидом и перцем
| Состав | ниацинамид (РР); Экстракт красный перец; ментол; касторовое масло; D-пантенол, протеины пшеницы; экстракты сибирских растений |
| Тип волос | для ломких волос; для поврежденных волос; для склонных к выпадению |
| Действие | укрепление и рост волос; восстановление; снижает ломкость |
| Объем товара | 250 мл |
| Комплектация | 1 шт; Бутылка 250 мл |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 250 г |
Шампунь эффективно очищает и стимулирует кровообращение в коже головы, способствует укреплению и росту сильных, здоровых волос. Мощная сбалансированная формула восстанавливает структуру волос, снижает ломкость, придавая прическе дополнительный объем.
Оказывает тонизирующее действие, стимулирует микроциркуляцию крови в коже головы.
Придает волосам эластичность и укрепляет по всей длине.
Питает волосы по всей длине, дарит здоровый вид.
Для кого?
Для тех, кто при расчесывании видит больше выпавших волос, чем обычно.
Для тех, кто заботится о здоровье кожи головы.
Для обладателей поврежденных, ломких волос.
Для тех, кто хочет предотвратить образование перхоти и секущихся кончиков.
Применение
Нанести на влажные волосы, помассировать, тщательно смыть водой.
Вся информация предоставлена продавцом