| Composition | In the |
| Shelf life | 24 months |
| Dosage form | capsules/tablets |
| Country of origin | Russia |
| Maximum storage temperature | +24 °C |
| Minimum storage temperature | +4 °C |
| Product features | non-GMO; no flavorings; Gluten-free |
| Package Contents | 30 capsules |
| Product Weight without Packaging (g) | 65 g |
| Product Weight with Packaging (g) | 70 g |
| Package Length | 10 cm |
| Package Height | 5 cm |
| Package Width | 3 cm |
The Power of Beta-Carotene
Contains a powerful natural antioxidant in its natural form.
High dosage!
Multi-active composition
Natural vitamin E (a mixture of 4 tocopherols) enhances the antioxidant effect of beta-carotene.
Natural carrier
Active ingredients are dissolved in natural sea buckthorn oil for better absorption.
Beauty of the skin begins from within!
Dreaming of beautiful and radiant skin, but external care is not helping?
Care should start from within!
To strengthen the protective lipid barrier in the deep layers of the dermis, maintaining moisture balance and ensuring the elasticity and firmness of the skin, it is important to receive a balanced diet rich in omega acids, vitamins and antioxidants.
The Natural Beta-Carotene and Sea Buckthorn Complex will help quickly and effectively replenish the deficiency of essential beauty nutrients.
Maximum care for skin beauty!
Only natural ingredients
The active formula is enhanced with sea buckthorn oil - a rich source of vitamins, macro- and microelements, amino acids, mono- and polyunsaturated fatty acids, phospholipids to nourish the skin, protect and restore epithelial tissue.
2 in 1: multi-active composition
Beta-carotene is not only an antioxidant.
It has immunostimulating and adaptogenic properties.
It promotes the rapid restoration of the epithelium of the skin and mucous membranes.
Beta-carotene (as provitamin A) is considered an optimal source of vitamin A, as it eliminates the possibility of overdosing on this micronutrient.
For whom?
– For those who care about beautiful skin.
– For those who enjoy sunbathing or spend a lot of time in the sun.
– For those who experience problems with the mucous membranes of the stomach and intestines.
Application
Take 1 capsule daily with meals.
здоровье сибири Натуральный бета-каротин и облепиха - Essential Fatty Acids
| Состав | В описании |
| Форма выпуска | капсулы/таблетки |
| Страна производства | Россия |
| Максимальная температура хранения | +24 °C |
| Минимальная температура хранения | +4 °C |
| Особенности продукта | без ГМО; без ароматизаторов; без глютена |
| Комплектация | 30 капсул |
| Вес товара без упаковки (г) | 65 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 70 г |
| Длина упаковки | 10 см |
| Высота упаковки | 5 см |
| Ширина упаковки | 3 см |
Сила бета-каротина
Содержит мощный природный антиоксидант в натуральной форме. Большая дозировка!
Мультиактивный состав
Натуральный витамин Е (смесь 4 токоферолов) усиливает антиоксидантное действие бета-каротина.
Натуральный носитель
Активные компоненты растворены в натуральном облепиховом масле – для лучшего усвоения.
Красота кожи начинается изнутри!
Мечтаете о красивой и сияющей коже, но внешний уход не помогает? Забота должна начинаться изнутри! Для укрепления защитного липидного барьера в глубоких слоях дермы, сохраняющего гидробаланс и обеспечивающего эластичность и упругость кожи, важно получать сбалансированное питание, богатое омега-кислотами, витаминами и антиоксидантами.
Комплекс «Натуральный бета-каротин и облепиха» поможет быстро и эффективно восполнить дефицит важнейших нутриентов красоты.
Забота о красоте кожи – на максимум!
Только природные компоненты
Активная формула усилена облепиховым маслом – это богатейший источник витаминов, макро- и микроэлементов, аминокислот, моно- и полиненасыщенных жирных кислот, фосфолипидов для питания кожи, защиты и восстановления эпителиальных тканей.
2 в 1: мультиактивный состав
Бета-каротин – не только антиоксидант. Он обладает иммуностимулирующими и адаптогенными свойствами. Способствует быстрому восстановлению эпителия кожи и слизистых. Бета-каротин (как провитамин А) считается оптимальным источником витамина А, поскольку исключает возможность передозировки этим микроэлементом.
Для кого?
– Для тех, кому важна забота о красоте кожи.
– Для тех, кто любит загорать или проводит много времени на солнце.
– Для тех, кто испытывает проблемы со слизистыми желудка и кишечника.
Применение
Принимать по 1 капсуле в день во время еды.