| Composition | see |
| Product Features | strengthening immunity; for men's health |
| Country of Origin | Russia |
| Weight with packaging (g) | 150 g |
| Packaging Length | 12 cm |
| Packaging Height | 9 cm |
| Packaging Width | 7 cm |
Powerful antioxidant support for the immune system and high body tone.
The legendary NovoMin formula is enhanced with natural, rapidly absorbed forms of vitamins A, C and E from plant sources and alpha-lipoic acid to minimize oxidative stress, slow down the aging process and increase energy levels.
Composition
Ascorbic acid, microcrystalline cellulose (filler), vitamin E (dl-alpha-tocopherol acetate), alpha-lipoic acid, acerola extract with natural vitamin C, rosehip extract, vitamin A acetate, natural beta-carotene, natural vitamin E (d-alpha-tocopherol), magnesium stearate (anti-caking agent), silicon dioxide (anti-caking agent).
Capsule shell: beef gelatin, iron oxide (colorant).
For whom?
– For those who strive for an anti-aging effect and wants to stay young and active longer.
– For those who value immune support and additional protection of cells from oxidation.
– For those who need antioxidant protection during illness and in the recovery period.
– For those who are engaged in heavy physical labor or lead a very active lifestyle.
– For those who want to support their vision and cognitive functions.
– For residents of large cities and areas with an unfavorable environmental situation.
In each capsule:
• 3 vitamins + alpha-lipoic acid
Thanks to the synergistic interaction of ALA and vitamins A, C and E (including in native form) increase the body's antioxidant protection several times.
• 167% alpha-lipoic acid
Provides cell protection from mitochondrial dysfunction and prevents premature Aging.
• 1 capsule – daily intake of antioxidants.
Supports immunity, protects against the harmful effects of free radicals, and provides energy and vitality.
Application
Adults take 1 capsule daily with meals.
Duration of treatment: 2 months.
If necessary, repeat treatment.
здоровье сибири Новомин-L 60 капсул
| Состав | смотреть в описании |
| Особенности продукта | укрепление иммунитета; для мужского здоровья |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара с упаковкой (г) | 150 г |
| Длина упаковки | 12 см |
| Высота упаковки | 9 см |
| Ширина упаковки | 7 см |
Мощная антиоксидантная поддержка иммунной системы и высокого тонуса организма. Легендарная формула «НовоМина» усилена натуральными, быстроусвояемыми формами витаминов А, С и Е из растительных источников и альфа-липоевой кислотой для минимизации оксидативного стресса, замедления процессов старения и повышения уровня энергии.
Состав
Аскорбиновая кислота, микрокристаллическая целлюлоза (наполнитель), витамин Е (dl-альфа-токоферола ацетат), альфа-липоевая кислота, экстракт ацеролы с натуральным витамином С, экстракт плодов шиповника, витамин А ацетат, натуральный бета-каротин, натуральный витамин Е (d-альфа-токоферол), магния стеарат (агент антислеживающий), диоксид кремния (антислеживающий агент).
Оболочка капсулы: желатин говяжий, оксид железа (краситель).
Для кого?
– Для тех, кто стремится к anti-age-эффекту и хочет дольше оставаться молодым и активным.
– Для тех, кому важна поддержка иммунитета и дополнительная защита клеток от окисления.
– Для тех, кто нуждается в антиоксидантной защите во время болезней и в восстановительный период.
– Для тех, кто занимается тяжелым физическим трудом или ведет очень активный образ жизни.
– Для тех, кто хочет поддержать свое зрение и когнитивные функции.
– Для жителей крупных городов и районов с неблагоприятной экологической обстановкой.
В каждой капсуле:
• 3 витамина + альфа-липоевая кислота
Благодаря синергетическому взаимодействию АЛК и витамины A, C и E (в том числе в нативной форме) в несколько раз увеличивают антиоксидантую защиту организма.
• 167% альфа-липоевой кислоты
Обеспечивает защиту клеток от митохондриальной дисфункции и предотвращает преждевременное старение.
• 1 капсула – суточная норма антиоксидантов
Поддержка иммунитета, защита от вредного воздействия свободных радикалов, заряжает бодростью и энергией.
Применение
Взрослым принимать по 1 капсуле в день во время еды. Продолжительность приема – 2 месяца. При необходимости прием можно повторить