| Hair type | for all hair types |
| Action | cleansing; nutrition; freshness |
| Product volume | 350 ml |
| Shelf life | 3 years |
| Package contents | 1 pc (350 ml) |
| Country of origin | France |
| Product weight without packaging (g) | 350 g |
Cleansing and Freshness Shampoo intensely refreshes and cleanses hair, while the mint scent helps clear the mind.
A blend of plant-based nutrients and Indian mint elixir create a soft lather and leave hair feeling fresh.
Restore the natural beauty of your hair and turn hair care into a moment of pleasure.
Ingredients: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Xylenesulfonate, Parfum, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Salicylate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Linalool, Hydroxycitronellal, Geraniol, Citronellol, Menthol, Histidine, Mentha Piperita Flower/Leaf/Stem Oil, Mentha Arvensis Leaf/Stem Oil, Glyoxal.
Herbal Essences Шампунь для волос Очищение и Свежесть
| Тип волос | для всех типов волос |
| Действие | очищение; питание; свежесть |
| Объем товара | 350 мл |
| Комплектация | 1шт (350мл) |
| Страна производства | Франция |
| Вес товара без упаковки (г) | 350 г |
Шампунь Очищение и Свежесть интенсивно освежает и очищает волосы, а аромат мяты помогает очистить разум. Смесь растительных питательных нутриентов и эликсир мяты из
Индии подарят нежную пену и свежесть волосам. Восстановите природную красоту волос и превратите уход за волосами в момент наслаждения.
Состав: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, sodium xylenesulfonate, parfum, sodium benzoate, citric acid, sodium citrate, sodium
salicylate, hydroxypropyl methylcellulose, hexyl cinnamal, sodium hydroxide, tetrasodium edta, linalool, hydroxycitronellal, geraniol, citronellol, menthol, histidine, mentha piperita flower/leaf/stem oil, mentha arvensis
leaf/stem oil, glyoxal.