| Full product name | Natural nettle shampoo |
| Composition | nettle hydrolate; nettle extract; Purified water; Sodium Coco Sulfate; Cocamidopropyl Betaine; cocoglucoside (decylglucoside); polyquarternium; preservative sharomix MCI (phenoxethanol); Silk Protein; hydrolysate of proteins from cereals (rye, oats, wheat (aminofors)); peg-40 (Hydrogenated Castor Oil); vegetable keratin (phyto-keratin); Amodimethicone; Glycerin; Fragrance |
| Hair type | for all hair types; for oily hair; For damaged hair |
| Action | restoration; anti-dandruff |
| Product volume | 250 ml |
| Shelf life | 24 months |
| Package contents | shampoo 250 ml |
| Country of origin | Russia |
| Product weight without packaging (g) | 291 g |
Herbal Symphony, a natural, sulfate-free shampoo with nettle, is designed specifically for those seeking high-quality hair care.
This deep-cleansing shampoo for men and women is ideal for normal to oily hair.
Its sulfate-free, organic formula helps maintain the natural beauty of your locks. This organic shampoo contains natural ingredients that nourish hair and effectively combat dandruff.
It is especially recommended after aggressive treatments and when restoring hair structure, as the shampoo's natural composition will help strengthen the hair roots. The herbal aroma makes the hair care process especially pleasant.
This organic, paraben-free product is gentle on the scalp, toning it and ensuring cleanliness all day long.
Herbal Symphony Шампунь натуральный 250мл от перхоти
| Полное наименование товара | Шампунь натуральный на основе крапивы |
| Состав | гидролат крапивы; экстракт крапивы; Purified water; Sodium Coco Sulfate; Cocamidopropyl Betaine; cocoglucoside (decylglucoside); polyquarternium; preservative sharomix MCI (phenoxethanol); Silk Protein; hydrolysate of proteins from cereals (rye, oats, wheat (aminofors)); peg-40 (Hydrogenated Castor Oil); vegetable keratin (phyto-keratin); Amodimethicone; Glycerin; Fragrance |
| Тип волос | для всех типов волос; для жирных волос; для поврежденных волос |
| Действие | восстановление; против перхоти |
| Объем товара | 250 мл |
| Комплектация | шампунь 250мл |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 291 г |
Натуральный бессульфатный шампунь Herbal Symphony на основе крапивы разработан специально для тех, кто ищет качественный уход за волосами. Женский и мужской шампунь глубокой очистки идеально подходит для нормальных и склонным к жирности волосам. Его органическая формула без сульфатов способствует поддержанию естественной красоты ваших прядей. Органический шампунь содержит натуральные компоненты, которые питают волосы и эффективно борятся с перхотью.
Особенно рекомендуется после агрессивных процедур и при восстановлении структуры волос, так как натуральный состав шампуня поможет укрепить корни волос. Аромат трав делает процесс ухода за волосами особенно приятным.
Этот органический продукт без парабенов мягко воздействует на кожу головы, придавая ей тонус и обеспечивая чистоту на весь день.