| Type of food supplement | Brain vitamins, 90 tablets |
| Release form | Tablets |
| Country of manufacture | Russia |
| Product features | Brain vitamins, 90 tablets |
| Package contents | Brain vitamins, 90 tablets |
| Product weight with packaging (g) | 80 g |
| Package length | 8 cm |
| Height | 5 cm |
| Package width | 5 cm |
Vitamins for the brain
Vitamins increase mental and physical performance, improve well-being, memory and attention, reduce weather sensitivity.
Directions for use: dissolve 1-2 tablets 3 times a day in 100 ml of warm unboiled water, or swallow without chewing with water, 10 minutes before meals.
Minimum course of admission: from 2-3 months to six months.
If necessary, courses can be repeated several times a year with breaks of 1-2 months between them.
Contraindications: individual intolerance to the components.
Composition: meadowsweet, buckwheat, loosestrife, oregano, St.
John's wort, goldenrod, lycopersicum, fireweed, clover, lungwort, primrose, eryngo herb; Birch, ginkgo biloba leaves; flax seeds; peony, licorice rhizomes; chaga; excipients: lactose, aerosil, calcium stearate.
Травник Гордеев Витамины для мозга, 90 таблеток
| Вид пищевой добавки | Витамины для мозга, 90 таблеток |
| Форма выпуска | Таблетки |
| Страна производства | Россия |
| Особенности продукта | Витамины для мозга, 90 таблеток |
| Комплектация | Витамины для мозга, 90 таблеток |
| Вес товара с упаковкой (г) | 80 г |
| Длина упаковки | 8 см |
| Высота упаковки | 5 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Витамины для мозга
Витамины повышают умственную и физическую работоспособность, улучшают самочувствие, память и внимание, снижают метеозависимость.
Способ применения: по 1-2 таблетки 3 раза в день растворить в 100 мл теплой некипяченой воды, либо проглотить, не разжевывая, запив водой, за 10 мин до еды.
Минимальный курс приема: от 2-3 месяцев до полугода. При необходимости курсы можно повторять несколько раз в год с перерывами между ними в 1-2 месяца.
Противопоказания: индивидуальная непереносимость компонентов.
Состав: василисника, гречихи, дербенника, душицы, зверобоя, золотарника, зюзника, иван-чая, клевера, медуницы, первоцвета, синеголовника трава; березы, гинко билоба листья; льна семена; пиона, солодки корневища; чага; вспомогательные вещества лактоза, аэросил, кальция стеарат.