| Package contents | Kraft bag with zip-lock; Kraft bag; Kraft bag with a transparent window |
| Weight of product with packaging (g) | 65 g |
| Package length | 13 cm |
| Package height | 21 cm |
| Package width | 3 cm |
If you have hypertension due to renal failure and impaired nervous regulation in the cardiovascular system, or if your nervous system is failing to cope with its regulatory functions, causing high blood pressure, or if you've been overfed with antibiotics and your immune system has been weakened, start drinking herbal tea. You can lower your blood pressure, cleanse your body of metabolic waste products (nitrogenous waste), and prevent the development of many diseases, including cancer and heart attacks. This herbal tea helps normalize water-salt balance and blood pressure, strengthen the immune system, and suppress excessive viral and chlamydial microflora. Instant tea has hypotensive, antispasmodic, sedative, and anti-inflammatory properties. It improves blood quality, microcirculation, and metabolic processes in the vascular wall.
Забайкальский сбор №4, сбор при гипертонии
| Комплектация | Крафт пакет с Zip-lock; крафт пакет; Крафт пакет с прозрачным окном |
| Вес товара с упаковкой (г) | 65 г |
| Длина упаковки | 13 см |
| Высота упаковки | 21 см |
| Ширина упаковки | 3 см |
У вас гипертония, обусловленная почечной недостаточностью и нарушением нервной регуляции в сердечно-сосудистой системе, нервная система не справляется с регулирующими функциями, из-за которых поднимается давление, вас перекормили антибиотиками и посадили иммунитет, в таком случае, начните принимать фиточай и Вы сможете снизить артериальное давление, очистить организм от продуктов метаболизма (азотистых шлаков), предотвратить развитие множества заболеваний, включая такие как рак и инфаркт. Сборспособствует нормализации водно-солевого баланса и нормализовать давление, усилить иммунитет и подавить излишне размножившуюся вирусную и хламидийную микрофлору. Инстантный чай обладает гипотензивным, спазмолитическим, седативным и противовоспалительным свойством. Улучшает свойства крови, микроциркуляцию и обменные процессы в сосудистой стенке.