| Purpose of the herbal collection | anti-tumor; improves overall health |
| Product Features | GMO-free |
| Maximum Storage Temperature | +25 °C |
| Shelf Life | 72 months |
| Country of Origin | Russia |
| Product Weight without Packaging (g) | 200 g |
| Product Weight with Packaging (g) | 210 g |
| Packaging Length | 19 cm |
| Packaging Height | 24 cm |
| Width packaging | 5 cm |
The use of herbal medicine in oncology, combined with surgical and pharmacochemical (chemotherapy, radiation therapy, laser) treatment methods, effectively increases the effectiveness of malignant tumor treatment, providing cancer patients with a significant additional chance to prolong life (even in the most severe cases!), improve its quality, relieve or reduce pain, significantly reduce the side effects of heavy pharmacological drugs, and makes it possible to use small doses of narcotic drugs!
The collection according to the Monastic recipe is recommended for the treatment of all malignant tumors, regardless of their location, improves the general condition and emotional state of the patient, increases the body's resistance, inhibiting the growth of tumor cells.
Травы Кавказа Травяной сбор при онкологии
| Назначение травяного сбора | противоопухолевое; улучшает общее состояние |
| Особенности продукта | без ГМО |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 200 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 210 г |
| Длина упаковки | 19 см |
| Высота упаковки | 24 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Применение фитотерапии в онкологии в сочетании с операционными, фармакохимическими (химиотерапия, лучевая терапия, лазер) методами лечения эффективно повышает результативность лечения злокачественных опухолей, предоставляя онкологическим больным весомый дополнительный шанс на продление жизни (даже в самых тяжелых случаях!), повышение её качества, снятие или уменьшение боли, значительно снижая побочные действия тяжелых фармакологических лекарств, даёт возможность применение малых доз наркотических препаратов!
Сбор по Монастырскому рецепту рекомендуется для лечения всех злокачественных опухолей не зависимо от их локализации, улучшает общее состояние и эмоциональный настрой больного, повышает сопротивляемость организма, сдерживая рост опухолевых клеток.