| Composition | Rye-wheat bread; Seasonings |
| Number of items in a package | 6 pcs. |
| Taste | garlic |
| Shelf life | 9 months |
| Nutritional value proteins | 10 g/100 g |
| Nutritional value carbohydrates | 64 g/100 g |
| Energy value calories (per 100 g) | 390 kcal |
| Nutritional value fats | 10 g/100 g |
| Country | Made in Russia |
| Included in the box | 6 pcs |
| Weight of product without packaging (g) | 600 g |
| Weight of product with packaging (g) | 620 g |
| Packaging length | 24 cm |
| Packaging height | 9 cm |
| Packaging width | 20 cm |
Wheat croutons with garlic. Freshly baked bread is used for Krutonoff croutons. The croutons are produced without deep-frying, without preservatives, colorings or flavor enhancers. The product retains all the beneficial properties of cereals. Krutonoff croutons are a light snack and an excellent appetizer for foamy drinks. But they can also be used in cooking. - Fragrant croutons will add flavor and aesthetic completeness to a variety of cream soups: pumpkin, mushroom, cheese, cauliflower soup and many others. Ingredients: wheat bread (premium wheat flour, first grade wheat flour, water, vegetable oil, sugar, salt, yeast), vegetable oil, natural garlic flavoring. (maltodextrin, flavorings (contains garlic powder and garlic oil), salt, whey powder). The product may contain traces of peanuts, crustaceans, fish, soy, milk, celery, and mustard.
KDV микс сухариков для супов и салатов, 6 шт
| Состав | Хлеб ржано-пшеничный; приправы |
| Количество предметов в упаковке | 6 шт. |
| Вкус | чеснок |
| Пищевая ценность белки | 10 г/100г |
| Пищевая ценность углеводы | 64 г/100г |
| Энергетическая ценность калории (на 100 гр.) | 390 ккал |
| Пищевая ценность жиры | 10 г/100г |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | 6 шт |
| Вес товара без упаковки (г) | 600 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 620 г |
| Длина упаковки | 24 см |
| Высота упаковки | 9 см |
| Ширина упаковки | 20 см |
Пшеничные сухарики с чесноком. Для сухариков "Крутонофф" используется свежеиспеченный хлеб. Сухарики производят без обжарки во фритюре, без консервантов, красителей и усилителей вкуса. Продукт сохраняет все полезные свойства злаковых культур. Сухарики "Крутонофф" - легкий снек для перекуса и отличная закуска к пенным напиткам. Но их можно использовать и в кулинарии. - Ароматные сухарики придадут вкусовую и эстетическую завершённость разнообразным супам-пюре: тыквенному, грибному, сырному, супу из цветной капусты и многим другим. Состав: хлеб пшеничный (мука пшеничная в/с, мука пшеничная 1 сорт, вода, масло растительное, сахар, соль, дрожжи), масло растительное, натуральный ароматизатор "Чеснок" (мальтодекстрин, вкусоароматические препараты (содержат чесночный порошок и чесночное масло), соль, сывороточный порошок). В продукте возможно присутствие следов арахиса, ракообразных, рыбы, сои, молока, сельдерея, горчицы.