| Skin type | for all skin types |
| Product volume | 50 ml |
| Shelf life | 3 years |
| Package contents | Librederm ALL-in-ONE hyaluronic BB cream 50 ml - 1 pc. |
| Product weight without packaging (g) | 50 g |
ALL in ONE Hyaluronic BB Cream conceals imperfections, hydrates, nourishes, protects, and has a light toning effect. It imparts a natural glow to the skin without leaving it greasy or shiny.
Low-molecular hyaluronic acid replenishes moisture, preventing premature aging. Camelina oil intensely nourishes and softens the skin.
Toning pigments adapt to the skin's tone and create a flawless, even finish. The cream protects the skin from harmful environmental factors and reduces the effects of UV rays. Does not contain parabens and fragrances.
Composition
AQUA, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCOL PALMITATE, TITANIUM DIOXIDE, MYRISTYL ALCOHOL, MYRISTYL GLUCOSIDE, CAMELINA SATIVA OIL, ISONONYL ISONONANOATE, PEG-12 DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, SODIUM HYALURONATE, SODIUM POLYACRYLATE, DIMETHICONE, TRIDECETH-6, PEG/PPG 18/18 DIMETHICONE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETASITOSTEROL, SQUALENE, HYDROGENATED LECITHIN, BORON NITRIDE, CI 77492, CI 77491, CI 77499.
Librederm ВВ-крем гиалуроновый ALL-in-ONE 50мл
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Объем товара | 50 мл |
| Комплектация | ВВ-крем гиалуроновый Librederm ALL-in-ONE 50мл - 1 шт. |
| Вес товара без упаковки (г) | 50 г |
Гиалуроновый ВВ крем ALL in ONE маскирует недостатки, увлажняет, питает, защищает и обладает легким тонирующим эффектом. Придает естественное сияние коже без ощущения жирности и блеска. Низкомолекулярная гиалуроновая кислота восполняет недостаток влаги в коже, предупреждая преждевременное старение. Масло рыжика интенсивно питает и смягчает кожу. Тонирующие пигменты подстраиваются под тон кожи и создают безупречно ровное покрытие. Крем обеспечивает защиту кожи от негативных воздействий окружающей среды, снижает воздействие УФ-лучей. Не содержит парабенов и отдушек.
Состав
AQUA, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCOL PALMITATE, TITANIUM DIOXIDE, MYRISTYL ALCOHOL, MYRISTYL GLUCOSIDE, САMЕLINА SATIVA OIL, ISONONYL ISONONANOATE, PEG-12 DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, SODIUM HYALURONATE, SODIUM POLYACRYLATE, DIMETHICONE, TRIDECETH-6, PEG/PPG 18/18 DIMETHICONE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL (MIXED), BETASITOSTEROL, SQUALENE, HYDROGENATED LECITHIN, BORON NITRIDE, CI 77492, CI 77491, CI 77499.