| Composition | Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate; Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamide MIPA, Laureth-4; Hydrolyzed Corn Starch, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Polysorbate 80; Sulfur, Allantoin, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Glycerin; SISYMBRIUM OFFICINALE EXTRACT, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT, CITRIC ACID; Glycolic Acid, Zinc PCA, Sclerotium Gum, Sodium Chloride; Parfum, Sodium Hydroxide |
| Product scent | fresh |
| Skin type | for oily skin |
| Product volume | 150 ml |
| Action | cleansing; restoration; Anti-acne |
| Shelf life | 3 years |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Product and packaging |
| Product weight without packaging (g) | 150 g |
| Package length | 5 cm |
| Package height | 15 cm |
| Package width | 5 cm |
Librederm Seracin Cleansing Gel for Oily Skin is a natural remedy against pimples and acne, it cleanses, gives radiance, beauty and detoxifies your skin.
Active ingredients:
Plant complex - providing an optimal level of hydration.
Balancing complex - sebum-regulating and antiseptic action with zinc salt.
Sulfur - mattifying and antibacterial action.
.
Efficiency:
effective deep cleansing of oily skin.
effectively removes impurities and makeup.
.
Does not dry or tighten the skin, suitable for irritated sensitive skin with acne in complex therapy.
The pleasant gel texture of the product forms a rich lather, leaving skin feeling comfortable and clean after use.
This facial gel mattifies and brightens post-acne marks, combating skin imperfections.
Apply the cleansing gel to the face with massage movements.
This daily care product is gentle on the skin and is suitable for oily skin.
As a result, your face will be radiant and fresh, free from inflammation and redness.
Cleansing gel / facial care cosmetics / facial cleansing gel.
Гель для умывания лица Серацин очищающий, 150мл
| Состав | Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate; Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamide MIPA, Laureth-4; Hydrolyzed Corn Starch, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Polysorbate 80; Sulphur, Allantoin, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Glycerin; SISYMBRIUM OFFICINALE EXTRACT, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT, CITRIC ACID; Glycolic Acid, Zinc PCA, Sclerotium Gum, Sodium Chloride; Parfum, Sodium Hydroxide |
| Аромат средства | свежий |
| Тип кожи | для жирной кожи |
| Объем товара | 150 мл |
| Действие | очищение; восстановление; против акне |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Товар и упаковка |
| Вес товара без упаковки (г) | 150 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 15 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Librederm Серацин Очищающий гель для умывания лица для жирной кожи - это натуральное средство против прыщей и акне, оно очищает, дарит сияние, красоту и детокс Вашей коже.
Активные ингридиенты:
Растительный комплекс - обеспечение оптимального уровня гидратации.
Балансирующий комплекс - себорегулирующее и антисептическое с солью цинка действие.
Сера - матирующее и антибактериальное действие. .
Эффективность:
эффективное глубокое очищение жирной кожи.
эффективно удаляет загрязнения и макияж. .
Не сушит и не стягивает кожу, подходит для раздраженной чувствительной кожи с акне в комплексной терапии. Приятная гелевая текстура средства образует обильную пену, оставляя ощущение комфорта чистой кожи после применения.
Гель для лица матирует и осветляет постакне, борется с несовершенствами кожи. Очищающий гель для кожи лица следует наносить массажными движениями. Ежедневный уход благоприятно действует на дерму, подходит для жирной кожи. В результате на Вашем лице будет сияющая и свежая кожа без воспалений и покраснений.
Для умывания гель / уходовая косметика для лица / гель для лица умывания.