| Composition | AQUA, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE; COCAMIDOPROPYL BETAINE, BETAINE, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE; sodium cocoamphoacetate, ppg-2 hydroxyethyl cocamide, maris aqua; coco-glucoside, sodium chloride, ophioopogon japonicus root extract; GLYCERYL OLEATE, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, NIACINAMIDE; CERAMIDE NP, BENZYL ALCOHOL, CERAMID AP, ETHYLHEXYLGLYCERIN; PHENOXYETHANOL, CERAMIDE EOP, MALTODEXTRIN, PARFUM, PHYTOSPHINGOSINE; CHOLESTEROL, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CARBOMER, XANTHAN GUM; CHLORPHENESIN, SODIUM HYDROXIDE, TETRASODIUM EDTA |
| Product Volume | 400 ml |
| Action | cleansing; softening; soothing |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Cleaning gel - 400 ml, bottle with dispenser |
| Package length | 10 cm |
| Package height | 15 cm |
| Package width | 10 cm |
Librederm allersain cleansing gel care for washing sensitive skin - for sensitive and allergy-prone skin.
Cleanses the skin with a complex of soft surfactants, does not cause discomfort, maintains the natural protective barrier of the skin.
ACTION:
- effectively cleanses the skin
- does not cause dryness and tightness
ACTIVE INGREDIENTS:
- Niacinamide eliminates the feeling of discomfort, softens, soothes.
- Physioadapted water, enriched with minerals, has a beneficial effect on the skin, softens and soothes.
- Ceramides help maintain the natural protective barrier to retain moisture in the skin.
Special features: hypoallergenic, does not contain SLES, SLS, ethyl alcohol.
Result: Clean skin without irritation.
LIBREDERM Либридерм Allersain гель-уход для чувствительной кожи 400 мл
| Состав | AQUA, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE; COCAMIDOPROPYL BETAINE, BETAINE, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE; sodium cocoamphoacetate, ppg-2 hydroxyethyl cocamide, maris aqua; coco-glucoside, sodium chloride, ophioopogon japonicus root extract; GLYCERYL OLEATE, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, NIACINAMIDE; CERAMIDE NP, BENZYL ALCOHOL, CERAMID AP, ETHYLHEXYLGLYCERIN; PHENOXYETHANOL, CERAMID EOP, MALTODEXTRIN, PARFUM, PHYTOSPHINGOSINE; CHOLESTEROL, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CARBOMER, XANTHAN GUM; CHLORPHENESIN, SODIUM HYDROXIDE, TETRASODIUM EDTA |
| Объем товара | 400 мл |
| Действие | очищение; смягчение; успокаивающее |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Гель-уход для умывания - 400 мл, флакон с дозатором |
| Длина упаковки | 10 см |
| Высота упаковки | 15 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Librederm allersain гель-уход очищающий для умывания чувствительной кожи - для чувствительной и склонной к аллергии кожи.
Очищает кожу с помощью комплекса мягких поверхностно-активных компонентов, не вызывает чувство дискомфорта, поддерживает естественный защитный барьер кожи.
ДЕЙСТВИЕ:
-эффективно очищае кожу
-не вызывает сухости и стянутости
АКТИВНЫЕ ИНГРЕДИЕНТЫ:
-Ниацинамид устраняет чувство дискомфорта, смягчает, успокаивает.
-Физиоадаптированная вода, обогащенная минералами, оказывает благотворное влияние на кожу, смягчает и успокаивает.
-Церамиды способствуют поддержанию естественного защитного барьера для сохранения влаги в коже.
Специальные особенности: гипоаллергенно, не содержит SLES, SLS, этиловый спирт.
Результат: Чистая кожа без раздражения.