| Composition | Aqua, Isohexadecane, Hydroxyethyl Urea, Isostearyl Isostearate; Pentaerythrityl Tetraisostearate, Acrylates/ Beheneth-25 Methacrylate Copolymer; Sorbitan Stearate, Sorbityl Laurate, Panthenol, Inositol, Sodium Hyaluronate; Sodium Hydroxide, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate; Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, D-Limonene, Geraniol, Hexyl Cinnamal; Linalool, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin |
| Product Volume | 150 ml |
| Skin Type | for all skin types |
| Action | moisturizing; after sun exposure; To enhance tanning |
| Shelf life | 3 years |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Product and packaging |
| Product weight without packaging (g) | 150 g |
| Package length | 7 cm |
| Package height | 19 cm |
| Package width | 7 cm |
The set consists of 2 pcs. Price per set. Light, non-greasy, perfectly absorbed after-sun balm Librederm Bronzeada quickly soothes and cools the skin after active sunbathing. The after-sun product tones, eliminates unpleasant sensations after tanning. The moisturizing sun balm contains natural active ingredients: - Low molecular weight hyaluronic acid penetrates deep into the epidermis and provides deep hydration of the skin, stimulates the synthesis of protein compounds to maintain skin hydration and prevent transepidermal water loss, increases skin elasticity, stimulating collagen synthesis. . - Panthenol effectively restores, softens and moisturizes the skin. It is an excellent means for preventing dry skin. . - The active ingredient obtained from the fruits of the carob tree (carob) helps significantly prolong your tan, maintaining a beautiful skin color for a long time. Allows you to get a darker tan by stimulating the production of melanin. Effectiveness: - Perfectly soothes, restores and moisturizes the skin after sunbathing. - Maintains a beautiful skin color for a long time. - Perfect for daily skin care after prolonged exposure to the sun. After-sun balm moisturizes the skin, stimulates cell growth and tissue regeneration. Face and body cream after sun has a powerful moisturizing effect, reduces skin redness. After-sun product is easily absorbed, does not leave a sticky feeling or greasy marks on clothes. Provide your skin with a proper and safe tan with balm from Librederm! After-sun products / after-sun products / moisturizing after sun / after sun.
Либридерм Средство после загара Bronzeada, 150мл, 2 шт
| Состав | Aqua, Isohexadecane, Hydroxyethyl Urea, Isostearyl Isostearate; Pentaerythrityl Tetraisostearate, Acrylates/ Beheneth-25 Methacrylate Copolymer; Sorbitan Stearate, Sorbityl Laurate, Panthenol, Inositol, Sodium Hyaluronate; Sodium Hydroxide, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate; Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, D-Limonene, Geraniol, Hexyl Cinnamal; Linalool, Citric Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin |
| Объем товара | 150 мл |
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Действие | увлажнение; после загара; для усиления загара |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Товар и упаковка |
| Вес товара без упаковки (г) | 150 г |
| Длина упаковки | 7 см |
| Высота упаковки | 19 см |
| Ширина упаковки | 7 см |
Комплект состоит из 2 шт. Цена за комплект. Легкий, нежирный, прекрасно впитывающийся бальзам после загара Librederm Bronzeada быстро успокаивает и охлаждает кожу после активных солнечных ванн. Средство после загара тонизирует, устраняет неприятные ощущения после загара. Увлажняющий бальзам от солнца содержит натуральные активные компоненты: - Низкомолекулярная гиалуроновая кислота проникает в глубь эпидермиса и обеспечивает глубокое увлажнение кожи, стимулирует синтез протеинов белковых соединений для поддержания увлажнения кожи и предотвращения трансэпидермальной потери влаги, увеличивает упругость кожи, стимулируя синтез коллагена. . - Пантенол эффективно восстанавливает, смягчает и увлажняет кожу. Является прекрасным средством для профилактики сухости кожи. . - активный компонент, полученный из плодов рожкового дерева (кэроба) помогает значительно продлить загар, надолго сохраняя красивый цвет кожи. Позволяет получить более темный оттенок загара, стимулируя выработку меланина. . Эффективность: - Отлично успокаивает, восстанавливает и увлажняет кожу после солнечных ванн. . - Надолго сохраняет красивый цвет кожи. . - Прекрасно подходит для ежедневного ухода за кожей при длительном периоде пребывания на солнце. . Бальзам после загара увлажняет кожу, стимулирует рост клеток, восстановление тканей. Крем для лица и тела после загара обладает мощным увлажняющим действием, снижает покраснения кожи. Средство после загара отлично впитывается, не оставляет липкости и жирных следов на одежде. Обеспечьте своей коже правильный и безопасный загар с бальзамом от Librederm! Средства после загара / после загара средства / увлажнение после загара / после солнца.