| Composition | tree leaf extract; terpene lactones; mangium salts; glycine |
| Type of food supplement | for immunity |
| Shelf life | 36 months |
| Release form | capsules/tablets |
| Country of origin | Turkey |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Minimum storage temperature | 0 °C |
| Product features | non-GMO; No preservatives; no flavorings. |
| Package Contents | 1 pc. 60 tablets |
| Product Weight with Packaging (g) | 200 g |
| Packaging Length | 7 cm |
| Packaging Height | 10 cm |
| Packaging Width | 7 cm |
Ginkgo biloba is a herbal remedy with a vasodilatory effect, preventing platelet coagulation, dilating blood vessels, and improving cerebral peripheral circulation. It is used to improve cognitive functions: the ability to memorize and switch attention, memory, and flexibility of thought. This natural product stimulates mental and physical activity throughout the day and during exercise. It lowers blood cholesterol, removes toxins, and reduces swelling.
It also prevents inflammation and stimulates the immune system and intelligence. It is used to treat tinnitus and dizziness. An effective Turkish cholesterol medication. It is recommended to take it twice a day, with meals.
Consultation with a physician is required.
NUTRAXIN Гинкго билоба. 60 шт.
| Состав | экстракт листьев дерева; терпеновые лактоны; мангиевые соли; глицин |
| Вид пищевой добавки | для иммунитета |
| Форма выпуска | капсулы/таблетки |
| Страна производства | Турция |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Минимальная температура хранения | 0 °C |
| Особенности продукта | без ГМО; без консервантов; без ароматизаторов |
| Комплектация | 1шт. 60 таблеток |
| Вес товара с упаковкой (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 7 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 7 см |
Гинкго билоба- средство растительного происхождения, обладающее сосудорасширяющим действием, предотврашает коагуляцию тромбоцитов, расширяет кровеносные сосуды и улучшает мозговое переферическое кровообращение. Применяется для улучшение когнитивных функций: способность к запоминанию и переключанию внимания, памяти, гибкости мышления. Натуральный продукт стимулирует умственную и физическую деятельность в течении дня и во время тренировок. Снижает уровень холестерина крови, выводит токсины, убирает отеки. профилактика, устраняют восполительные процессы. Стимулиреет иммунитет и интеллект. Средство используется для лечения шума в ушах и головокружения. Эффективный турецкий препарат от холестерина. Рекомендуется принимать 2 раза в день, во время приема пищи.
Обязательная консультиция лечащего врача.