| Composition | Vitamin C 1000 mg - Vitamin D 400 IU (10 mcg) - Zinc 10 mg |
| Release form | effervescent tablets |
| Number of capsules/tablets | 15 pcs. |
| Country of manufacture | Turkey |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Minimum storage temperature | +5 °C |
| Product Features | Does not contain sugar, salt, yeast, starch, gluten, soy, corn or dairy products. Does not contain colors, preservatives or sweeteners. Suitable for vegetarians and vegans. |
| Package Contents | 1 pack. 15 tablets |
| Product weight without packaging (g) | 90 g |
| Product weight with packaging (g) | 100 g |
| Package length | 14 cm |
| Package height | 4 cm |
| Package width | 4 cm |
Nutraxin Efervesan Vitamin C+D+ZINC; It contains three powerful ingredients: vitamin C, vitamin D, and zinc.
It comes in an effervescent form and orange flavor.
Each effervescent tablet contains 1000 mg of vitamin C, 400 IU of vitamin D, and 10 mg of zinc.
"Vitamin C contributes to the normal function of the immune system."
NUTRAXIN Шипучий витамин С-D-цинк
| Состав | Витамин С 1000 мг - Витамин D 400 МЕ (10 мкг) - Цинк 10 мг |
| Форма выпуска | шипучие таблетки |
| Количество капсул/таблеток | 15 шт. |
| Страна производства | Турция |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Минимальная температура хранения | +5 °C |
| Особенности продукта | Не содержит сахара, соли, дрожжей, крахмала, глютена, сои, кукурузы и молочных продуктов. Не содержит красителей, консервантов и подсластителей. Подходит для вегетарианцев и веганов. |
| Комплектация | 1 уп. 15 таблеток |
| Вес товара без упаковки (г) | 90 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 100 г |
| Длина упаковки | 14 см |
| Высота упаковки | 4 см |
| Ширина упаковки | 4 см |
Nutraxin Efervesan Vitamin C+D+ ZINC; Он содержит три мощных ингредиента: витамин С, витамин D и цинк. Он имеет шипучую форму и апельсиновый вкус.
Каждая шипучая таблетка содержит 1000 мг витамина С, 400 МЕ витамина D и 10 мг цинка.
«Витамин С способствует нормальной функции иммунной системы.»