| Ingredients | Vitamin B 12 (methylcobalamin); microcrystalline cellulose; mannitol; cherry flavor; silicon dioxide; red beet root powder; natural herbal sweetener (steviol glycoside); polyvinylpyrrolidone; magnesium salts of fatty acids |
| Type of food supplement | vitamins |
| Shelf life | 36 months |
| Dosage form | tablets |
| Country of origin | Turkey |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Product features | Reduces fatigue and exhaustion. Vitamin B12 |
| Weight of product without packaging (g) | 100 g |
| Weight of product with packaging (g) | 105 g |
| Package length | 6 cm |
| Package height | 10 cm |
| Package width | 6 cm |
Nutraxin Vitamin B12 supports immunity, vitality, and healthy skin. Promotes normal metabolism, energy production, and red blood cell formation. Improves immune system function. Reduces fatigue and exhaustion. Vitamin B12 deficiency can cause symptoms such as dizziness, memory loss, weakness, and depression. The worst possible outcome of vitamin B12 deficiency is pernicious anemia. Nutraxin Vitamin B12 replenishes this vitamin. Vegetarians and those who consume very little meat and dairy products are particularly susceptible to vitamin B12 deficiency. In such cases, it is recommended to at least supplement with vitamin supplements. It does not contain potential allergens such as sugar, starch, salt, yeast, gluten, soy, corn, or dairy products. It does not contain synthetic colors, sweeteners, or preservatives. The product is suitable for vegetarians and vegans!
Vitamin B 12 витамин Б12
| Состав | Витамин B 12 (метилкобаламин); микрокристаллическая целлюлоза; маннитол; вишневый ароматизатор; диоксид кремния; порошок корня красной свеклы; натуральный травяной подсластитель (стевиол гликозид); поливинилпирролидон; соли магния жирных кислот |
| Вид пищевой добавки | витамины |
| Форма выпуска | таблетки |
| Страна производства | Турция |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Особенности продукта | Снижает усталость и истощение.; витамин б12 |
| Вес товара без упаковки (г) | 100 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 105 г |
| Длина упаковки | 6 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 6 см |
Nutraxin Vitamin B12 для поддержания иммунитета, бодрости и здоровой кожи. Способствует нормальному метаболизму, выработке энергии, образованию красных кровяных телец. Улучшает работу иммунной системы. Снижает усталость и истощение. Если Витамина B12 недостаточно B организме, появляются симптомы, как головокружение, ухудшение памяти, слабость B Hoгax, подавленное состояние. Самое плохое, к чему может привести дефицит витамина В12 злокачественное малокровие. Nutraxin Vitamin B12 восполняет недостаток витамина витамин B12. Особенно подвержены к болезням из-за нехватки витамина B12 вегетарианцы и те, кто очень мало употребляет мясные и молочные продукты. В таких случаях рекомендуется хотя бы восполнять их пищевыми добавками в виде витаминов.He содержит потенциальных аллергенов, таких как сахар, крахмал, соль, дрожжи, глютен, соя, кукуруза и молочные продукты, нет синтетических красителей, подсластителей и консервантов. Продукт подходит для вегетарианцев и веганов!