| Composition | cholecalciferol; Sunflower oil |
| Type of food supplement | Vitamin D3 |
| Release form | Soft gelatin capsules |
| Country of origin | Turkey |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Minimum storage temperature | +5 °C |
| Packaging length | 6 cm |
| Packaging height | 10 cm |
| Packaging width | 6 cm |
Vitamin D3 is essential for the health of both adults and children. Insufficient levels in children can lead to rickets, and in adults, to osteomalacia, or, more simply, softening of the bones. This vitamin is essential for cell growth and development. Vitamin D is also essential for the nervous, hormonal, and immune systems. Vitamin D ensures normal skeletal development. It is responsible for the absorption of calcium and phosphorus and participates in the formation of calcium transport protein. It is recommended to take one softgel capsule daily with a fat-containing meal, or as directed by a physician. In our store, you can also buy dietary supplements and vitamins for children, teenagers and adults, men, women and girls, multivitamins and multivitamins, vitamin and vitamin-mineral complexes for immunity, health, skin, face, nails, hair, supplements for joints, brain, energy, nervous system and performance, capsules for fatigue and stress, fat burners for weight loss and weight loss, dietary supplements for the heart, liver, stomach, eyes, sports nutrition, amino acids. Including: chromium, zinc, chondroitin glucosamine, calcium, iron, magnesium, collagen, vitamins A B C D D3, B complex, marine and beef collagen powder, selenium, coenzyme, ginseng, carnitine, taurine, iodine, spirulina, arginine, calcium magnesium, glycine, alpha lipoic acid, hyaluronic acid, tryptophan, vitamins for hair and nails, 5 HTP, omega3 and omega 3 6 9, dihydroquercetin, fenugreek, milk thistle, melatonin, creatine, theanine, yohimbe, folic acid, echinacea, pantothenic acid, guarana, valerian, biotin, MSM / MSM, ornithine, threonine, elderberry, proline, cordyceps, Leucine, inulin, copper, glutamine, glutathione, melatonin, green tea, vitex, cysteine, prenatal and lactation vitamins, and other dietary supplements.
Витамин Д3, Холекальциферол. Турция
| Состав | холекальциферол; подсолнечное масло |
| Вид пищевой добавки | Витамин Д3 |
| Форма выпуска | мягкие желатиновые капсулы |
| Страна производства | Турция |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Минимальная температура хранения | +5 °C |
| Длина упаковки | 6 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 6 см |
Витамин D3 необходим для здоровья как взрослым так и детям. Если его уровень недостаточен у детей это может привести к рахиту, а у взрослых к остеомаляции, или проще говоря, к размягчению костей. Этот витамин необходим для процесса роста и развития клеток. Также витамин Д необходим для нервной гормональной и иммунной систем. Витамин Д обеспечивает нормальное развитие скелета. Отвечает за всасывание кальция и фосфора, участвует в образовании белка транспортирующего кальций. Рекомендуется принимать по одной мягкой желатиновой капсуле каждый день с жиросодержащей едой или по назначению врача. Также в нашем магазине вы можете купить бады и витамины для детей, подростков и взрослых, мужчин, женщин и девушек, мультивитамины и поливитамины, витаминные и витаминно-минеральные комплексы для иммунитета, здоровья, кожи, лица, ногтей, волос, добавки для суставов, мозга, энергии, нервной системы и работоспособности, капсулы от усталости и стресса, жиросжигатели для похудения и снижения веса, БАДы для сердца, печени, желудка, глаз, спортивное питание, аминокислоты. В том числе: хром, цинк, хондроитин глюкозамин, кальций, железо, магний, коллаген, витамины а б с д д3, b комплекс, коллаген морской и говяжий порошок, селен, коэнзим, женьшень, карнитин, таурин, йод, спирулина, аргинин, кальций магний, глицин, альфа липоевая кислота, гиалуроновая кислота, триптофан, витамины для волос и ногтей, 5 htp, омега3 и омега 3 6 9, дигидрокверцетин, пажитник, расторопша, мелатонин, креатин, теанин, йохимбе, фолиевая кислота, эхинацея, пантотеновая кислота, гуарана, валериана, биотин, мсм / msm, орнитин, треонин, бузина, пролин, кордицепс, лейцин, инулин, медь, глютамин, глутатион, мелатонин, зеленый чай, витекс, цистеин, витамины для беременных и кормящих и другие пищевые добавки.