| Composition | Poultry |
| Quantity in package (pcs.) | 1 pc. |
| Purpose of food | for puppies of medium breeds; pregnant and lactating |
| Type of food flavor | meat-poultry |
| Main food flavor | poultry |
| Type of animal | for dogs |
| Dog breed | for medium-sized puppies |
| Animal size | for all breeds |
| Animal age | small |
| Food class | premium |
| Country | Made in Russia |
| Package Contents | Dry food 1 pc |
| Weight of product without packaging (g) | 4000 g |
| Weight of product with packaging (g) | 4200 g |
| Package Length | 12 cm |
| Package Height | 26 cm |
| Package Width | 22 cm |
For medium-sized puppies during the weaning period up to 2 months of age.
For bitches in the last trimester of pregnancy and during lactation.
BIRTH PROGRAM is a unique nutritional solution that meets the needs of the bitch and her puppies at five stages of the life cycle: pregnancy, birth, lactation, weaning, and growth up to 2 months.
A product of modern science from Royal Canin, START COMPLEX is an exclusive combination of nutrients found in mother's milk, enhanced with additional substances that actively promote digestive safety and strengthen the natural immunity of puppies.
SUPPORT DURING PREGNANCY/LACTATION A nutritional solution adapted to the high needs of the bitch at the end of pregnancy and during lactation.
IDEAL PRODUCT FOR TRANSITION TO SOLID FOOD A nutritional solution that facilitates the transition of the puppy from mother's milk to solid food (energy value, protein quality, fats).
Royal canin Корм для средних щенков до 2мес. Medium Starter, 4 кг
| Состав | Птица |
| Количество в упаковке (шт.) | 1 шт. |
| Назначение корма | для щенков средних пород; беременных и кормящих |
| Вид вкуса корма | мясо-птица |
| Основной вкус корма | птица |
| Вид животного | для собак |
| Порода собаки | для щенков средних пород |
| Размер животного | для всех пород |
| Возраст животного | маленькие |
| Класс корма | премиум |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | корм сухой 1 шт |
| Вес товара без упаковки (г) | 4000 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 4200 г |
| Длина упаковки | 12 см |
| Высота упаковки | 26 см |
| Ширина упаковки | 22 см |
Для щенков средних размеров в период отъема до 2-месячного возраста.
Для сук в последней трети беременности и во время лактации.
ПРОГРАММА РОЖДЕНИЯ - это уникальное диетологическое решение, которое удовлетворяет потребности суки и ее щенков на пяти этапах жизненного цикла: беременность, рождение, лактация, отъем и рост до 2 месяцев. Продукт современной науки от Royal Canin, START COMPLEX - это эксклюзивная комбинация питательных веществ, имеющихся в молоке матери, усиленная дополнительными веществами, которые активно способствуют безопасности пищеварения и укрепляют естественный иммунитет щенков.
ПОДДЕРЖКА ВО ВРЕМЯ БЕРЕМЕННОСТИ/ЛАКТАЦИИ Диетологическое решение, адаптированное к высоким потребностям суки в конце периода беременности и во время лактации.
ИДЕАЛЬНЫЙ ПРОДУКТ ДЛЯ ПЕРЕХОДА НА ТВЕРДЫЙ КОРМ Диетологическое решение, которое облегчает перевод щенка с молока матери на твердый корм (энергетическая ценность, качество белка, жиры).