| Composition | dehydrated animal proteins (poultry); rice; wheat; barley; hydrolysate of animal proteins (flavourings); vegetable fibre; yeast and fermentation by-products; animal fats; minerals; fish oil; psyllium husk; fructooligosaccharides; hydrolysate of yeast (source of mannooligosaccharides); marigold extract (source of lutein) |
| Quantity per package (pcs.) | 1 pc. |
| Purpose of feed | dietary; with sensitive digestion; living indoors |
| Type of food flavor | meat; poultry |
| Main food flavor | Dietary |
| Type of animal | for dogs |
| Dog breed | for all breeds |
| Animal size | for all breeds |
| Animal age | adults; for all ages |
| Food class | super premium |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | dry dog food; dog food; dog food 15 kg; dry dog food; food for small breed dogs; dry food for small breed dogs; dry food for small breed dogs; royal canin for small breed dogs; royal canin for dogs; royal canin for small breed dogs; royal canin for small breed dogs dry; Royal Canin for small breed puppies |
| Weight of product without packaging (g) | 12000 g |
| Weight of product with packaging (g) | 12000 g |
| Package length | 34 cm |
| Package height | 44 cm |
| Package width | 19 cm |
Royal Canin GASTROINTESTINAL LOW FAT Dry food for adult dogs with digestive disorders
Royal Canin GASTROINTESTINAL LOW FAT dry complete dietary food for adult dogs that helps regulate lipid metabolism in hyperlipidemia.
• This product contains easily digestible ingredients, a low amount of fat and a high level of essential fatty acids.
• The combination of high-quality proteins provides maximum protection of the digestive system.
• Low fat concentration improves digestive function in dogs suffering from hyperlipidemia or acute pancreatitis.
Royal canin Сухой корм Gastrointestinal Low Fat для собак, 12 кг
| Состав | дегидратированные белки животного происхождения (птица); рис; пшеница; ячмень; гидролизат белков животного происхождения (вкусоароматические добавки); растительная клетчатка; дрожжи и побочные продукты брожения; животные жиры; минеральные вещества; рыбий жир; Оболочка семян подорожника; фруктоолигосахариды; гидролизат дрожжей (источник мaннановых олигосахаридов); экстракт бархатцев прямостоячих (источниклютеина) |
| Количество в упаковке (шт.) | 1 шт. |
| Назначение корма | диетический; с чувствительным пищеварением; живущие в помещении |
| Вид вкуса корма | мясо; птица |
| Основной вкус корма | Диетический |
| Вид животного | для собак |
| Порода собаки | для всех пород |
| Размер животного | для всех пород |
| Возраст животного | взрослые; для всех возрастов |
| Класс корма | супер-премиум |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | корм для собак сухой; корм для собак; корм для собак 15 кг; сухой корм для собак; корм для собак мелких пород; сухой корм для собак мелких пород; корм для собак мелких пород сухой; royal canin для собак мелких пород; royal canin для собак; корм royal canin для собак мелких пород; royal canin для собак мелких пород сухой; royal canin для щенков мелких пород |
| Вес товара без упаковки (г) | 12000 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 12000 г |
| Длина упаковки | 34 см |
| Высота упаковки | 44 см |
| Ширина упаковки | 19 см |
Royal Canin GASTROINTESTINAL LOW FAT (ГАСТРОИНТЕСТИНАЛ ЛОУ ФЭТ) Корм сухой для взрослых собак при нарушениях пищеварения
Корм сухой полнорационный диетический для взрослых собак GASTROINTESTINAL LOW FAT (ГАСТРОИНТЕСТИНАЛ ЛОУ ФЭТ) ROYAL CANIN, способствующий регуляции метаболизма липидов при гиперлипидемии.
• Этот продукт содержит легкоусвояемые ингредиенты, малое количество жиров и высокий уровень незаменимых жирных кислот. • Сочетание высококачественных белков обеспечивает максимальную защиту пищеварительной системы. • Низкая концентрация жиров улучшает пищеварительную функцию у собак, страдающих гиперлипидемией или острым панкреатитом.