| Composition | thickener; maltodextrin; probiotic; sweetener; dry skim milk; dextrose; sucralose; vitamin and mineral complex; concentrate |
| Taste | cappuccino |
| Form of release | dry mix |
| Energy value calories (per 100 g) | 332 kcal |
| Nutritional value proteins | 40 g/100 g |
| Nutritional value fats | 3.8 g/100 g |
| Nutritional value carbohydrates | 35 g/100 g |
| Type of protein | Casein protein |
| Purpose of sports Nutrition | Beauty and health; muscle mass gain; Post-workout recovery |
| Components | Single-component |
| Country of origin | Russia |
| Contraindications | Individual intolerance to components |
| Shelf life | 18 months |
| Package contents | Doy pack |
| Product weight with packaging (g) | 820 g |
Sports nutrition, Casein protein. Micellar casein. Milk protein promotes rapid recovery after intense training, increasing endurance and strength. Micellar casein in this protein allows you to nourish your muscles with essential amino acids throughout the entire workout and for 6-7 hours afterward, which is why it is called "slow" The product contains maltodextrin, a complex carbohydrate, which provides high-quality energy before and after exercise. Casein reduces appetite and provides a long-lasting feeling of satiety, making it ideal for weight loss. Furthermore, casein protein prevents muscle breakdown during fat burning. Prebiotic polydextrose fiber normalizes intestinal microflora, improves lipid metabolism, normalizes blood sugar levels, and removes waste and toxins. It does not contain sugar, gluten, or GMOs. Sports nutrition, protein shake for weight loss.
Протеин казеиновый SUPER POWER MILK (800 гр),капучино
| Состав | загуститель; мальтодекстрин; пробиотик; подсластитель; сухое обезжиренное молоко; декстроза; сукралоза; витаминно-минеральный комплекс; концентрат |
| Вкус | капучино |
| Форма выпуска | сухая смесь |
| Энергетическая ценность калории (на 100 гр.) | 332 ккал |
| Пищевая ценность белки | 40 г/100г |
| Пищевая ценность жиры | 3.8 г/100г |
| Пищевая ценность углеводы | 35 г/100г |
| Тип протеина | Казеиновый протеин |
| Назначение спортивного питания | красота и здоровье; набор мышечной массы; Восстановление после тренировочной нагрузки |
| Компонентность | однокомпонентный |
| Страна производства | Россия |
| Противопоказания | Индивидуальная непереносимость компонентов |
| Комплектация | Дой пак |
| Вес товара с упаковкой (г) | 820 г |
Спортивное питание,Казеиновый протеин.Казеин мицеллярный.Молочный протеин способствует быстрому восстановлению после интенсивных тренировок,увеличению выносливости и силовых показателей.Мицеллярный казеин в составе данного протеина позволяет питать мышцы необходимыми аминокислотами в течении всей тренировки и на протяжении 6-7 часов после,именно за это свойство его называют "медленным" протеином,а содержащийся в продукте сложный углевод мальтодекстрин обеспечивает организм качественной энергией до и после тренировки.Казеин снижает аппетит и дает длительное чувство насыщения,что делает его идеальным помощником в борьбе с лишним весом.Более того,казеиновый протеин препятствует разрушению мышц в процессе жиросжигания.Пребиотические волокна полидекстрозы нормализуют микрофлору кишечника,улучшают липидный метаболизм и нормализуют уровень сахара в крови,выводят шлаки и токсины.Не содержит САХАРА,ГЛЮТЕН И ГМО.Спортивное питание,протеиновый коктейль для похудения.