| Composition | maltodextrin; whey protein concentrate; skim milk powder; dietary fiber polydextrose; thickener - xanthan gum; natural sweetener sucralose; natural coloring; flavorings to taste; Vitamin and mineral premix |
| Taste | melon |
| Form of release | powder |
| Energy value calories (per 100 g) | 368 kcal |
| Nutritional value proteins | 20 g/100 g |
| Nutritional value fats | 3.2 g/100 g |
| Nutritional value carbohydrates | 65 g/100 g |
| Purpose of sports nutrition | endurance; muscle mass gain; Strength increase |
| Components | Single-component |
| Country of manufacture | Russia |
| Contraindications | Kidney disease; childhood; individual intolerance |
| Shelf life | 18 months |
| Package contents | Doy pack |
| Weight of product with packaging (g) | 970 g |
Sports nutrition. Gainer, gainer for mass and weight gain. A multi-component protein-carbohydrate complex designed for active muscle growth and endurance enhancement. It is the ideal fuel for training, allowing you to increase their intensity and prevent the body from wasting protein on energy needs. Produced from high-quality whey and milk proteins, natural, easily digestible carbohydrates, with the addition of vitamin and mineral supplements and flavorings. The prebiotic fiber polydextrose contained in the product improves carbohydrate and lipid metabolism, normalizes blood sugar levels, and improves bowel function. Does not contain sugar, gluten, or GMOs. Sports nutrition for muscle mass gain.
Гейнер GIANT MASS (950 гр),дыня
| Состав | мальтодекстрин; концентрат сывороточных белков; молоко сухое обезжиренное; волокно пищевое полидекстроза; загуститель-ксантановая камедь; натуральный подсластитель сукралоза; краситель натуральный; ароматизаторы по вкусам; витаминно-минеральный премикс |
| Вкус | дыня |
| Форма выпуска | порошок |
| Энергетическая ценность калории (на 100 гр.) | 368 ккал |
| Пищевая ценность белки | 20 г/100г |
| Пищевая ценность жиры | 3.2 г/100г |
| Пищевая ценность углеводы | 65 г/100г |
| Назначение спортивного питания | выносливость; набор мышечной массы; увеличение силы |
| Компонентность | однокомпонентный |
| Страна производства | Россия |
| Противопоказания | болезни почек; детский возраст; индивидуальная непереносимость |
| Комплектация | Дой пак |
| Вес товара с упаковкой (г) | 970 г |
Спортивное питание.Гейнер,гейнер для набора массы и веса.многокомпонентный белково-углеводный комплекс,предназначенный для активного наращивания мышечной массы и повышения выносливости,является идеальным топливом для тренировок,позволяя увеличивать их интенсивность и препятствует расходу белков на энергетические нужды организма.Вырабатывается из высококачественных сывороточных и молочных белков,натуральных легкоусвояемых углеводов,с добавлением витаминно-минеральных добавок и вкусовых наполнителей,а содержащиеся в продукте пребиотические волокна полидекстроза улучшают углеводный и липидный обмен веществ,нормализуют уровень сахара в крови,улучшают работу кишечника.Не содержит САХАРА,ГЛЮТЕН И ГМО.Спортивное питание для набора мышечной массы.