| Main food flavor | turkey |
| Type of pet treat | pieces |
| Purpose of food | everyday |
| Type of animal | for dogs |
| Size of animal | Large, Small, Medium |
| Age of animal | for adults, for the elderly, for small |
| Country | Made in Russia |
| Weight of product without packaging (g) | 700 g |
| Packaging length | 5 cm |
| Packaging height | 8 cm |
| Packaging width | 5 cm |
Crispy Turkey Breakfast is the perfect start to your dog's day! These delicious pieces are made with turkey, berries, and yogurt. Each piece is slowly baked until crispy, making this treat beneficial for digestion and teeth. We've developed a recipe for a delicious, easily digestible treat for your pet every day. Ingredients: cereals, meat and by-products (including 15% turkey), bran, chicken fat, hydrolyzed beef liver, brewer's yeast, egg powder, sea buckthorn, freeze-dried yogurt, blueberries, chicory root, antioxidant complex, vitamins, and minerals. Nutritional value per 100 g: protein 21 g, fat 11 g, fiber 4.5 g, ash 9 g, moisture 8 g. Energy value per 100 g: 369 kcal. Shelf life (months): 12. Storage conditions: Store at a temperature of +4°C to +25°C and a relative humidity of no more than 75%. TiTBiT Treats for dogs, crispy breakfast, with turkey, 700 g.
Titbit Лакомство для собак. завтрак хрустящий. с индейкой. 700 г
| Основной вкус корма | индейка |
| Тип лакомства для животных | кусочки |
| Назначение корма | повседневный |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | Крупный,Малый,Средний |
| Возраст животного | для взрослых,для пожилых,для маленьких |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 700 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 8 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Хрустящий завтрак с индейкой - идеальное начало дня вашей собаки! Эти аппетитные кусочки приготовлены из индейки с добавлением ягод и йогурта. Каждый кусочек медленно запекается до хрустящей корочки, делая лакомство полезным для пищеварения и зубов. Мы разработали рецепт вкусного, легко усваиваемого угощения для вашего питомца на каждый день. Состав: злаки, мясо и мясные субпродукты (в том числе 15% индейка), отруби, жир куриный, гидролизат печени говяжьей, дрожжи пивные, яичный порошок, облепиха, йогурт сублимированный, черника, корень цикория, комплекс антиоксидантов, витамины и минеральные вещества. Пищевая ценность в 100 г: белки 21 г, жиры 11 г, клетчатка 4,5 г, зола 9 г, влага 8 г. Энергетическая ценность на 100 г: 369 ккал. Срок годности (мес): 12 Условия хранения: хранить при температуре от +4?С до +25?С и относительной влажности не более 75%. Лакомство TiTBiT для собак, завтрак хрустящий, с индейкой, 700 г