| Main food flavor | meat |
| Type of pet treat | pieces |
| Type of animal | for dogs |
| Size of animal | large, small, medium |
| Age of animal | For adults, For the elderly, For small |
| Country of origin | Russia |
| Weight of product without packaging (g) | 80 g |
| Weight of product with packaging (g) | 1 g |
| Packaging length | 5 cm |
| Packaging height | 20 cm |
| Packaging width | 10 cm |
Veal Meat Medallions - an easily digestible dried and cured treat made from fresh meat. Thanks to natural curing, the medallions retain all the richness of the meaty flavor, as well as beneficial vitamins and minerals. Ingredients: meat and meat by-products (veal 54%, beef 26%), vegetable oils, molasses, natural color (carmine), mixed tocopherols, and rosemary extract. Nutritional value per 100 g: protein 61 g, fat 10 g, ash 4 g, moisture 15 g. Energy value per 100 g: 374 kcal. Shelf life (months) - 12 Storage conditions: Store at a temperature of +4 C to +25 C and a relative humidity of no more than 75%. TiTBiT treat for dogs, meat medallions, veal, 80 g
Лакомство для собак. медальоны мясные. телятина. 80 г
| Основной вкус корма | мясо |
| Тип лакомства для животных | кусочки |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | крупный, малый, средний |
| Возраст животного | Для взрослых, Для пожилых, Для маленьких |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 80 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 1 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 20 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Медальоны мясные из телятины - легкоусвояемое сушено-вяленое угощение из свежего мяса. Благодаря естественному вялению медальоны сохраняют всю насыщенность мясного вкуса, а так же полезные витамины и минералы. Состав: мясо и мясные субпродукты (телятина 54%, говядина 26%), растительные масла, патока, натуральный краситель (кармин), смесь токоферолов и экстракт розмарина. Пищевая ценность в 100 г: белки 61 г, жиры 10 г, зола 4 г, влага 15 г. Энергетическая ценность на 100 г: 374 ккал. Срок годности (мес) - 12 Условия хранения Хранить при температуре от +4 С до +25 С и относительной влажности не более 75%. Лакомство TiTBiT для собак, медальоны мясные, телятина, 80 г