| Main food flavor | poultry |
| Type of pet treat | pieces |
| Type of animal | for dogs |
| Size of animal | small |
| Age of animal | For adults, For the elderly, For small |
| Country of origin | Russia |
| Weight of product without packaging (g) | 320 g |
| Weight of product with Packaging (g) | 1 g |
| Packaging length | 5 cm |
| Packaging height | 20 cm |
| Packaging width | 10 cm |
Biff DENT with duck flavor is a chewable snack for dogs, necessary for removing soft plaque, reducing the level of tartar and massaging the gums due to the specially developed shape and texture, used as a treat and reward. Recommended for dogs of miniature breeds. Ingredients: rice, meat and by-products (including 20% duck), vegetable protein, fiber, lecithin, oils and animal fats, yeast extract, minerals, phytocomplex of plant extracts, natural flavoring, natural coloring. Nutritional value per 100 g: proteins 9 g, fats 2 g, ash 2.5 g, fiber 3 g, moisture 20 g. Energy value per 100 g: 280 kcal. Storage conditions: at a temperature of + 4 ° C to + 25 ° C and a relative humidity of no more than 75%. Shelf life: 12 months. TiTBiT DENT Chewable Snack for Small Breed Dogs, with Duck, 20g
TiTBiT Лакомство DENT снек для собак малых пород 20 г по 14 шт
| Основной вкус корма | птица |
| Тип лакомства для животных | кусочки |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | малый |
| Возраст животного | Для взрослых, Для пожилых, Для маленьких |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 320 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 1 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 20 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Biff DENT со вкусом утки это жевательный снек для собак, необходимый для снятия мягкого зубного налёта, снижения уровня зубного камня и массажа дёсен за счет специально разработанной формы и текстуры, используется в качестве лакомства и поощрения. Рекомендуется для собак миниатюрных пород. Состав: рис, мясо и субпродукты (в том числе 20% утки), белок растительный, клетчатка, лецитин, масла и животные жиры, дрожжевой экстракт, минеральные вещества, фитокомплекс экстрактов растений, натуральный ароматизатор, натуральный краситель. Пищевая ценность в 100 г: белки 9 г, жиры 2 г, зола 2,5 г, клетчатка 3 г, влага 20 г. Энергетическая ценность на 100 г: 280 ккал. Условия хранения: при температуре от +4?С до +25?С и относительной влажности не более 75%. Срок годности: 12 месяцев. Лакомство TiTBiT DENT жевательный снек для собак малых пород, с уткой, 20 г