| Composition | rice; meat and meat by-products; beef liver; minerals |
| Number of items in package | 5 pcs. |
| Main flavor of food | beef liver; rice; meat and meat by-products |
| Type of pet treat | prevention of teeth cleaning; training; encouragement |
| Purpose of food | teeth cleaning for dogs; plaque prevention; treats for dogs |
| Animal type | for dogs; for puppies from 3 months |
| Type of rodent | Dog; cat; ferret |
| Animal size | for small breeds; for medium breeds |
| Animal age | adults; for all ages; small |
| Shelf life | 12 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Chewing snack for cleaning teeth with beef liver flavor 40g - 5 packages |
| Product weight without packaging (g) | 200 g |
| Product weight with packaging (g) | 200 g |
| Package length | 14 cm |
| Package height | 4 cm |
| Package width | 11 cm |
Treats for dogs and teeth cleaning in a variety of flavors are great value packages and among the best TITBIT dog treats, developed with the help of pet owners and their pets. These easy-to-cut treats are convenient for training adult dogs and puppies. Also at our ZOOSHOP PLYUSHA store, you'll find: treats for birds, deworming medications for cats and dogs, vitamins for hair removal, for neutered cats, cat grass, food for snails, reptiles, and turtles, chalk, mineral perches and stones, flea and tick repellents, collars, and rabbit's feet. We also offer dog treats, dog sausages, dog treats, and TITBIT dog chews.
Titbit Лакомства для собак, с печенью говяжьей 5шт
| Состав | рис; мясо и мясные субпродукты; печень говяжья; минеральные вещества |
| Количество предметов в упаковке | 5 шт. |
| Основной вкус корма | печень говяжья; рис; мясо и мясные субпродукты |
| Тип лакомства для животных | профилактика чистки зубов; дрессировка; поощрение |
| Назначение корма | чистка зубов у собак; профилактика зубного налета; лакомства для собак |
| Вид животного | для собак; для щенков с 3-месяцев |
| Вид грызуна | Собака; кошка; хорек |
| Размер животного | для мелких пород; для средних пород |
| Возраст животного | взрослые; для всех возрастов; маленькие |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Жевательный снек для чистки зубов со вкусом печени говяжьей 40гр-5 упаковок |
| Вес товара без упаковки (г) | 200 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 14 см |
| Высота упаковки | 4 см |
| Ширина упаковки | 11 см |
Лакомствадля собак, для чистки зубов с разными вкусами- это выгодные упаковки и одни из лучших лакомств для собак TITBIT, разработанных при участии владельцев домашних животных и их питомцев. Лакомства для животных легко нарезаются, их удобно использовать во время дрессировки взрослых собак и щенков. Так же в нашем магазине ЗООШОП ПЛЮША вы найдете: лакомства для птиц, глистогонное средство для кошек и собак, витамины для вывода шерсти, для кастрированных котов, трава для кошек, корм для улиток, рептилий и черепах, мел, минеральные жердочки и камни, средства от блох и клещей, ошейники, кроличья лапка. Лакомства для собак, колбаски для собак, вкусняшки для собак, грызаки для собак TITBIT.