| Type of pet treat | bone |
| Purpose of food | everyday |
| Type of animal | for dogs |
| Size of animal | Large, Small, Medium |
| Age of animal | for adults, for the elderly, for small |
| Country of origin | Russia |
| Weight of product without packaging (g) | 28 g |
| Weight of product with packaging (g) | 1 g |
| Packaging length | 5 cm |
| Packaging height | 20 cm |
| Packaging width | 10 cm |
TiTBiT treat for dogs, knotty bone, mini. Dried beef skin, rolled into a bone shape measuring 4-6 cm. Thanks to the high content of amino acids and collagen, it has a positive effect on the condition of the skin and coat of the dog, and also provides the body with essential components for the growth and maintenance of the quality of cartilage tissue of dog joints. Helps strengthen gums and chewing muscles. Develops the dental apparatus, distracts the dog during the change of teeth. Ingredients: beef skin. Nutritional value per 100 g: proteins 67 g, fats 20 g, ash 2 g, moisture 10 g. Energy value per 100 g: 452 kcal. Shelf life (months): 18 Storage conditions: Store at a temperature of + 4? C to + 25? C and a relative humidity of no more than 75%.
Лакомство для собак, кость узловая, мини
| Тип лакомства для животных | кость |
| Назначение корма | повседневный |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | Крупный,Малый,Средний |
| Возраст животного | для взрослых,для пожилых,для маленьких |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 28 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 1 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 20 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Лакомство TiTBiT для собак, кость узловая, мини. Высушенная говяжья кожа, свернутая в форме кости размером 4-6 см. Благодаря большому содержанию аминокислот и коллагена положительно воздействует на состояние кожи и шерсти собаки, а также обеспечивает поступление в организм незаменимых компонентов для роста и поддержания качества хрящевой ткани суставов собак. Способствует укреплению десен и жевательных мышц. Развивает зубочелюстной аппарат, отвлекает собаку во время смены зубов. Состав: кожа говяжья. Пищевая ценность в 100 г: белки 67 г, жиры 20 г, зола 2 г, влага 10 г. Энергетическая ценность на 100 г: 452 ккал. Срок годности (мес) : 18 Условия хранения: Хранить при температуре от +4?С до +25?С и относительной влажности не более 75%.