| Main food flavor | meat |
| Type of pet treat | pieces |
| Type of animal | for dogs |
| Size of animal | large, small, medium |
| Age of animal | For adults, For the elderly, For small |
| Country of origin | Russia |
| Weight of product without packaging (g) | 80 g |
| Packaging length | 5 cm |
| Packaging height | 8 cm |
| Packaging width | 5 cm |
TiTBiT Treats for Dogs, Meat Medallions, Lamb, 80 g. Lamb medallions are an easily digestible dried-cured treat made from fresh meat. Thanks to natural drying, the medallions retain all the richness of the meat flavor, as well as beneficial vitamins and minerals. Ingredients: meat and meat by-products (lamb 54%, beef 26%), vegetable oils, molasses, natural color (caramel), mixed tocopherols, and rosemary extract. Nutritional value per 100 g: proteins 60 g, fats 16 g, ash 4 g, moisture 15 g. Energy value per 100 g: 404 kcal. Shelf life (months) - 12 Storage conditions Store at a temperature of +4 C to +25 C and a relative humidity of no more than 75%.
Titbit Лакомство для собак, медальоны мясные, баранина, 80 г
| Основной вкус корма | мясо |
| Тип лакомства для животных | кусочки |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | крупный, малый, средний |
| Возраст животного | Для взрослых, Для пожилых, Для маленьких |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 80 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 8 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Лакомство TiTBiT для собак, медальоны мясные, баранина, 80 г. Медальоны мясные из баранины - легкоусвояемое сушено-вяленое угощение из свежего мяса. Благодаря естественному вялению медальоны сохраняют всю насыщенность мясного вкуса, а так же полезные витамины и минералы. Состав: мясо и мясные субпродукты (баранина 54%, говядина 26%), растительные масла, патока, натуральный краситель (карамель), смесь токоферолов и экстракт розмарина. Пищевая ценность в 100 г: белки 60 г, жиры 16 г, зола 4 г, влага 15 г. Энергетическая ценность на 100 г: 404 ккал. Срок годности (мес) - 12 Условия хранения Хранить при температуре от +4 С до +25 С и относительной влажности не более 75%.