| Composition | rice, seafood, vegetable protein, fiber, lecithin; oils and fish oil, yeast extract, minerals; seaweed, phytocomplex of plant extracts; natural flavors, natural coloring |
| Number of items in a package | 5 |
| Main flavor of food | shrimp |
| Type of pet treat | sticks |
| Purpose of food | to maintain immunity; for grinding and cleaning teeth; Dental plaque prevention |
| Animal type | for dogs |
| Animal size | for small breeds |
| Animal age | for all ages |
| Country of manufacture | Russia |
| Package contents | Product and packaging |
| Product weight without packaging (g) | 35 g |
| Product weight with packaging (g) | 592 g |
| Length | 18 cm |
| Package height | 10 cm |
| Package width | 14 cm |
Titbit Dent Dog Treats - Shrimp-flavored chew snack for cleaning teeth for small breeds, 35g / tasty treats. Set includes 16 pcs. Price per set. Titbit Dent Chewable Snacks are the best treat for your pet! Your four-legged friend will definitely love these dog treats! These treats are perfect for rewarding your pet. Biff Dent chew snacks are a preventative treat for dogs, whose specially designed shape and texture take into account all the characteristics of small breeds. Recommended for removing soft plaque. Titbit dog treats are made with natural ingredients: rice, seafood, vegetable protein, fiber, lecithin, oils and fish oil, yeast extract, minerals, seaweed, a phytocomplex of plant extracts, natural flavors, and natural coloring. Their pleasant aroma and excellent taste will definitely appeal to your dog. These dog treats are GMO-free and contain no flavor enhancers. They contain a large number of vitamins and minerals, which have a positive effect on digestion and the condition of the coat and skin. These treats massage gums and clean your dog's teeth. Titbit Dent dog treats are a chewy snack that will delight your pet, ensuring their health and a great mood! Dog food / treats for small breed dogs / pet products.
TiTBiT Лакомство для собак Титбит Dent Жевательный снек, 35г, 16 шт
| Состав | рис, морепродукты, белок растительный, клетчатка, лецитин; масла и рыбий жир, дрожжевой экстракт, минеральные вещества; морская капуста, фитокомплекс экстрактов растений; натуральные ароматизаторы, натуральный краситель |
| Количество предметов в упаковке | 5 |
| Основной вкус корма | креветки |
| Тип лакомства для животных | палочки |
| Назначение корма | для поддержания иммунитета; для стачивания и чистки зубов; профилактика зубного налета |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | для мелких пород |
| Возраст животного | для всех возрастов |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Товар и упаковка |
| Вес товара без упаковки (г) | 35 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 592 г |
| Длина упаковки | 18 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 14 см |
Лакомство для собак Titbit / Титбит Dent Жевательный снек для чистки зубов для животных мелких пород со вкусом креветок 35г / вкусняшки. Комплект состоит из 16 шт. Цена за комплект. Лакомство для собак Titbit Dent Жевательный снек - лучший вариант угощения для вашего питомца! Для собак лакомства 100% понравятся вашему четвероногому другу! Лакомство подходит для награды вашего питомца, поощрения. Biff Dent жевательные снеки - это профилактическое лакомство для собак, которое благодаря специально разработанной форме и текстуре, учитывает все особенности мелких пород. Рекомендованы для снятия мягкого зубного налета. Вкусняшки для собак Titbit сделаны из натуральных ингредиентов: рис, морепродукты, белок растительный, клетчатка, лецитин, масла и рыбий жир, дрожжевой экстракт, минеральные вещества, морская капуста, фитокомплекс экстрактов растений, натуральные ароматизаторы, натуральный краситель, их приятный запах и отменный вкус точно придутся по вкусу вашей собаке. Угощение для собак не содержит ГМО, усилителей вкуса. Угощение для собак содержит большое число витаминов и макроэлементов, что положительно влияет на пищеварение, состояние шерсти и кожи. Для собак лакомства массируют десны, чистят зубы вашей собаки. Лакомство для собак Titbit Dent Жевательный снек порадует вашего питомца, обеспечит его здоровье и отличное настроение! Корм для собак / лакомства для собак мелких пород / товары для животных.