| Main food flavor | fish |
| Type of pet treat | pads |
| Type of animal | for cats |
| Size of animal | large, small, medium |
| Age of animal | For adults, For the elderly, For small |
| Country of origin | Russia |
| Weight of product without packaging (g) | 60 g |
| Packaging length | 5 cm |
| Packaging height | 8 cm |
| Packaging width | 5 cm |
TiTBiT "Delicious Piece" Treat for Cats, Crispy Pads with Salmon for a Healthy Coat, 60 g. TiTBiT "Delicious Piece" Treat for Cats, Crispy Pads with Salmon for a Healthy Coat, 60 g. TiTBiT preventative treats for cats are specially formulated healthy treats to support the health of your pet. Crispy pads for cats with salmon for a healthy coat contain Omega 3 fatty acids and vitamins, which stimulate the growth and shine of the coat, promote the rapid recovery of the animal after shedding. Ingredients: cereals, meat and meat by-products (including 15% salmon), animal oils and fats (including 5% salmon oil), vegetable oil, dry milk, yeast, hemp seed, minerals and vitamins. Nutritional value: protein - 19 g, fat - 15 g, ash - 4.5 g, moisture - 11 g. Energy value per 100 g: 371 kcal. Shelf life: 12 months. Store at temperatures from +4°C to +25°C and a relative humidity of no more than 75%.
Titbit Лакомство Лакомый кусочек для кошек, хрустящие подушечки
| Основной вкус корма | рыба |
| Тип лакомства для животных | подушечки |
| Вид животного | для кошек |
| Размер животного | крупный, малый, средний |
| Возраст животного | Для взрослых, Для пожилых, Для маленьких |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 60 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 8 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Лакомство TiTBiT "Лакомый кусочек" для кошек, хрустящие подушечки с лососем для здоровья шерсти, 60 г. Лакомство TiTBiT Лакомый кусочек для кошек, хрустящие подушечки с лососем для здоровья шерсти, 60 г Профилактические лакомства для кошек TiTBiT - специально разработанные полезные угощения для поддержания здоровья животного. Хрустящие подушечки для кошек с лососем для здоровья шерсти, содержат в составе Омега 3 жирные кислоты и витамины, которые стимулируют рост и блеск шерсти, способствуют быстрому восстановлению животного после линьки. Состав: злаки, мясо и мясные субпродукты( в том чиле лосось 15%), животные масла и жиры( в том чиле 5% лососевое масло),растительное масло,сухое молоко,дрожжи, конопляное семя,минералы и витамины. Пищевая ценность: белки - 19 г, жиры - 15 г, зола - 4,5 г, влага - 11 г. Энергетическая ценность в 100 г: 371 ккал. Срок годности 12 месяцев. Хранить при температуре от +4 С до +25 С и относительной влажности не более 75%.