| Composition | cereals and products of plant origin; meat and meat by-products (chicken 5%); cheese; vegetable oils and animal fats; natural color (annatto); mixed tocopherols and rosemary extract; calcium carbonate (chalk); dog treats |
| Number of items in package | 1 pc. |
| Main flavor of food | meat; cheese; chicken |
| Type of pet treat | cookies; crisps; balls |
| Purpose of food | for encouragement/training; to maintain immunity; to strengthen bones and teeth |
| Animal type | for dogs; for puppies |
| Rodent type | not for rodents |
| Animal size | for all breeds; for small breeds; for medium breeds |
| Animal age | any; small; elderly adults |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Cheese balls for dogs 95g - 1 pack; treat for dogs; Training treats; crunchies for dogs; Natural Treats |
| Weight of product without packaging (g) | 95 g |
| Weight of product with packaging (g) | 150 g |
| Package length | 20 cm |
| Package height | 4 cm |
| Package width | 15 cm |
The Gold Collection is a line of the best TITBIT treats, developed with the participation of pet owners and their pets. Crispy snacks: a tasty treat for every day. Cheese balls for dogs are made from easily digestible, safe and attractive ingredients for animals, do not contain artificial colors and flavor enhancers! This is a 100% natural product, made with the addition of cheese. Ideal for rewards and training. Cheese balls are enriched with biocalcium to support the skeletal system of your pet.
TitBit Cheese Balls "Gold Collection" for Dogs, 95 g. Treats for dogs of all breeds TiTBiT Gold Collection is a line of Titbit meat treats, developed with the participation of pet owners and their pets, and made using high-quality ingredients, taking into account the balanced nutrition of the pet. Cheese balls; For dogs, this is a 100% natural meat product made with the addition of cheese and enriched with biocalcium to support your pet's skeletal system.
Does not contain artificial colors or flavor enhancers! Ideal for rewards and training. Nutritional value per 100 g: proteins 17 g, fats 13 g, fiber 2 g, ash 3 g, moisture 10 g. Energy value per 100 g: 405 kcal. ;TiTBiT treats are produced only in Russia, from high-quality raw materials supplied by Russian farms. TiTBiT treats for dogs and cats are the choice of 8,000,000 caring owners. The production is certified according to international HACCP ISO 22000:2005 standards in the field of food safety. Cheese balls can be used instead of flakes for dogs.
TiTBiT Лакомства для собак с сыром
| Состав | злаки и продукты растительного происхождения; мясо и мясные субпродукты (курица 5%); сыр; растительные масла и животные жиры; натуральный краситель (аннато); смесь токоферолов и экстракт розмарина; карбонат кальция (мел); лакомства для собак |
| Количество предметов в упаковке | 1 шт. |
| Основной вкус корма | мясо; сыр; курица |
| Тип лакомства для животных | печенье; хрустяшки; шарики |
| Назначение корма | для поощрения/дрессуры; для поддержания иммунитета; для укрепления костей и зубов |
| Вид животного | для собак; для щенков |
| Вид грызуна | не для грызунов |
| Размер животного | для всех пород; для мелких пород; для средних пород |
| Возраст животного | любой; маленькие; пожилые взрослые |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Шарики с сыром для собак 95гр - 1 упаковка; лакомство для собак; Вкусняшки дрессура; хрустяшки для собак; Лакомства натуральные |
| Вес товара без упаковки (г) | 95 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 150 г |
| Длина упаковки | 20 см |
| Высота упаковки | 4 см |
| Ширина упаковки | 15 см |
Золотая коллекция – это линейка лучших лакомств TITBIT, разработанных при участии владельцев домашних животных и их питомцев. Хрустящие снеки: вкусное угощение на каждый день. Шарики с сыром для собак производятся из легкоусвояемых, безопасных и привлекательных для животного ингредиентов, не содержат искусственных красителей и усилителей вкуса! Это 100% натуральный продукт, изготовленный с добавлением сыра. Идеально подходит для поощрения и дрессуры. Шарики с сыром обогащены биокальцием для поддержки костного аппарата Вашего любимца.
Шарики с сыром TitBit "Золотая коллекция" для собак, 95 г. Лакомства для собак всех пород TiTBiT Золотая коллекция – это линейка мясных лакомств Титбит, разработанных при участии владельцев домашних животных и их питомцев, и изготовленных с использованием качественных ингредиентов с учетом сбалансированного питания питомца. Шарики с сыром ; для собак это 100% натуральный мясной продукт, изготовленный с добавлением сыра и обогащены биокальцием для поддержки костного аппарата Вашего любимца. Не содержат искусственных красителей и усилителей вкуса! Идеально подходит для поощрения и дрессуры. Пищевая ценность в 100 г: белки 17 г, жиры 13 г, клетчатка 2 г, зола 3 г, влага 10 г. Энергетическая ценность на 100 г: 405 ккал. ;Лакомства компании TiTBiT производятся только в России, из высококачественного сырья, поставляемого Российскими фермерскими хозяйствами. Лакомства титбит для собак и кошек выбирают 8 000 000 заботливых владельцев. Производство сертифицировано по международным стандартам HACCP ISO 22000:2005 в области безопасности пищевой продукции. Сырные шарики можно использовать вместо хлопьев для собак.