| Composition | indicated on the packaging |
| Color | natural creamy |
| Texture | creamy |
| Water resistance of the product | yes |
| Skin type | for all skin types |
| Action | moisturizing; Mattifying |
| SPF | SPF 20+ |
| Product Volume | 30 ml |
| Country of Origin | Japan |
| Package Contents | 2 in 1 Beyond Perfecting Foundation and Concealer |
| Product Weight Without Packaging (g) | 30 g |
Beyond Perfecting Foundation and Concealer 2-in-1 is a long-lasting cosmetic product that creates perfect coverage.
The cosmetic product is presented in a glass jar with a convenient applicator.
The corrector has excellent "masking" properties, remarkably conceals nuances (age spots, rosacea, bruises) and small wrinkles.
The consistency is pleasant, delicate, it spreads well, is absorbed and moisturizes perfectly, leaving a very even complexion with an aristocratic marbling.
The face is well moisturized after application, the cream does not clog pores, this is important!
There is no effect of visible foundation on the skin.
Beyond Perfecting Powder Foundation + Concealer creates a natural, flawless coverage, conceals imperfections that are difficult to hide, while leaving a feeling of freshness and lightness.
The lightweight, breathable formula adapts to your needs.
A special complex of moisture-retaining ingredients absorbs excess oil in some areas and provides essential hydration in others.
This creamy powder provides long-lasting, even coverage all day long, resists fading and creasing, and resists sweat and humidity.
The unique drop-shaped applicator allows you to evenly distribute the product over the entire face and precisely correct hard-to-reach areas.
Тональный крем и консилер 2в1, 63 Fresh Beige, 30ml
| Состав | указан на упаковке |
| Цвет | натуральный кремовый |
| Текстура | кремовая |
| Водостойкость средства | да |
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Действие | увлажнение; матирование |
| SPF | SPF 20+ |
| Объем товара | 30 мл |
| Страна производства | Япония |
| Комплектация | 2в1 Beyond Perfecting Foundation and Concealer |
| Вес товара без упаковки (г) | 30 г |
Тональный крем и консилер 2в1 Beyond Perfecting Foundation and Concealer - стойкое косметическое средство, которое создаёт идеальное покрытие. Косметический продукт представлен в стеклянной баночке с удобным аппликатором.
Корректор отличается прекрасными "маскирующими" свойствами, замечательно скрывает нюансы (пигментные пятна, купероз, синячки) и небольшие морщинки. Консистенция приятная, нежная, распределяется она хорошо, впитывается и увлажняет отлично, делая цвет лица очень ровным с аристократической мраморностью.
Лицо после нанесения хорошо увлажнено, крем не забивает поры, это не маловажно! Эффекта видимости тонального крема на коже нет.
Beyond Perfecting Powder Foundation + Concealer создает естественное безупречное покрытие, маскирует несовершенства, которые сложно скрыть, при этом оставляя ощущение свежести и легкости. Легкая, позволяющая коже дышать формула адаптируется к Вашим потребностям.
Особый комплекс ингредиентов, удерживающих влагу, впитывает излишки жира на одних участках и обеспечивает необходимое увлажнение на других. Эта кремовая пудра обеспечивает стойкое равномерное покрытие в течение всего дня, не тускнеет и не скатывается, противостоит воздействию пота и влажности.
Уникальный аппликатор в форме капли позволит как равномерно распределить средство по всей поверхности лица, так и точечно скорректировать труднодоступные участки.