| Composition | AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, PHENYL TRIMETHICONE; BUTYLENE GLYCOL, ETHYL HEXYL METHOXYCINNAMATE, PEG-10 DIMETHICONE, POLYURETHANE-16; TITANIUM DIOXIDE, SILICA, SODIUM CHLORIDE, QUATERNIUM-90 BENTONITE, DIAZOLIDINYL UREA; PARFUM, ALUMINUM HYDROXIDE, STEARIC ACID, TETRASODIUM EDTA, PROPYLENE CARBONATE; TRIETHOXYSILYLETHYL POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE, ETHYLENE BRASSYLATE; SILK POWDER/POUDRE DE SOIE, TRIFLUOROMETHYL C1-4 ALKYL DIMETHICONE; Hexyl Laurate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone |
| Color | pink porcelain; nude; flesh; light beige |
| Texture | liquid creamy; silky |
| Water-resistant product | no |
| Skin type | any |
| Action | radiance; matte; perfection |
| SPF | 20; SPF 20+ |
| Product Volume | 30 ml |
| Shelf Life | 3 years |
| Country of Origin | Poland |
| Package Contents | 1 piece 30 ml |
| Product Weight Without Packaging (g) | 0.15 g |
Feel the luxury in your skin!
The Lux foundation will give your skin an unrivaled even coverage and a natural radiance.
SUITABLE FOR: dry, normal skin
TEXTURE: liquid
COVERAGE: medium
FINISH: natural, satin
FORMULA: moisturizing weightless formula with sapphire extract, SPF 20
BENEFITS:
• conceals imperfections
• smoothes skin
• does not clog pores
COUNTRY OF ORIGIN: Poland
Тональный крем для лица ЛЮКС AVON Натуральный с SPF
| Состав | AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, PHENYL TRIMETHICONE; BUTYLENE GLYCOL, ETHYL HEXYL METHOXYCINNAMATE, PEG-10 DIMETHICONE, POLYURETHANE-16; TITANIUM DIOXIDE, SILICA, SODIUM CHLORIDE, QUATERNIUM-90 BENTONITE, DIAZOLIDINYL UREA; PARFUM, ALUMINUM HYDROXIDE, STEARIC ACID, TETRASODIUM EDTA, PROPYLENE CARBONATE; TRIETHOXYSILYLETHYL POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE, ETHYLENE BRASSYLATE; SILK POWDER/POUDRE DE SOIE, TRIFLUOROMETHYL C1-4 ALKYL DIMETHICONE; Hexyl Laurate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone |
| Цвет | розовый фарфор; нюдовый; телесный; бежевый лайт |
| Текстура | жидкая кремовая; шелковистая |
| Водостойкость средства | нет |
| Тип кожи | любой |
| Действие | сияние; матовость; совершенство |
| SPF | 20; SPF 20+ |
| Объем товара | 30 мл |
| Страна производства | Польша |
| Комплектация | 1 штука 30 мл |
| Вес товара без упаковки (г) | 0.15 г |
Почувствуй роскошь кожей! Тональный крем "Люкс" подарит коже непревзойденно ровное покрытие и естественное сияние.
ПОДХОДИТ ДЛЯ: сухой, нормальной кожи
ТЕКСТУРА: жидкая
ПОКРЫТИЕ: среднее
ФИНИШ: натуральный, сатиновый
ФОРМУЛА: увлажняющая невесомая формула с экстрактом сапфира, SPF 20
ПРЕИМУЩЕСТВА:
• скрывает несовершенства
• разглаживает кожу
• не закупоривает поры
СТРАНА ПРОИЗВОДСТВА: Польша