| Full name of the product | Foundation cream 80 ml tone 02 |
| Composition | panthenol; water; aloe vera; glycerin; cosmetic base; Hyaluronic acid |
| Color | Beige |
| Water resistance | Yes |
| Product volume | 30 ml |
| Shelf life | 36 months |
| Country of origin | China |
| Package contents | 1 piece |
| Product weight without packaging (g) | 100 g |
This foundation evens out skin tone and adapts to your skin's color and texture.
Visibly transforms skin in just 2 weeks: smoother and more radiant.
Ultra-fine pigments adapt to your skin tone and undertone.
The formula is 80% moisturizing with hyaluronic acid.
It provides 24 hours of hydration for a natural finish and radiant skin.
SPF 16.
Shake before use.
L'Oréal foundation should be applied with your fingertips/sponge or brush, using light movements, distributing it over the entire surface of the face.
evens out tone, adapts to the color and texture of the skin
visibly transforms the skin in 2 weeks of use: the skin is smoother and more radiant
80% formula consisting of a moisturizing cream with hyaluronic acid
24 hours of hydration for your skin
natural finish with a subtle radiance effect
SPF 16
Тональный крем для лица тон 3
| Полное наименование товара | Тональный крем 80 мл тон 02 |
| Состав | пантенол; вода; алоэ вера; глицерин; косметическая основа; гиалуроновая кислота |
| Цвет | бежевый |
| Водостойкость средства | да |
| Объем товара | 30 мл |
| Страна производства | Китай |
| Комплектация | 1шт |
| Вес товара без упаковки (г) | 100 г |
Tональный крем выравнивает тон, подстраивается к цвету и текстуре кожи. Заметно преображает кожу за 2 недели применения: кожа более гладкая и сияющая. Ультра-тонкие пигменты подстраиваются под тон и подтон кожи. Формула на 80%, состоящая из увлажняющего крема с гиалуроновой кислотой. 24 часа увлажнения вашей кожи. Естественный финиш, сияющая кожа. SPF 16.
Встряхнуть перед использованием. Тональный крем Л'Ореаль следует наносить кончиками пальцев/спонжем или кисточкой, легкими движениями, распределяя по всей поверхности лица.
выравнивает тон, подстраивается к цвету и текстуре кожи
заметно преображает кожу за 2 недели применения: кожа более гладкая и сияющая
формула на 80%, состоящая из увлажняющего крема с гиалуроновой кислотой
24 часа увлажнения вашей кожи
естественный финиш с эффектом легкого сияния
SPF 16