| Composition | vitamin A; vitamin C; vitamin D3; Vitamin E; Vitamin K2; thiamine; riboflavin; niacin; vitamin B6; folate; Vitamin B12; biotin; pantothenic acid; calcium; iron; iodine; magnesium; zinc; selenium; copper |
| Number of capsules/tablets | 60 pcs. |
| Flavor | cherry |
| Purpose of the supplement | for children; for immunity; general tonic |
| Country of origin | USA |
| Contraindications | individual intolerance |
| Release form | Tablets |
| Shelf life | 3 years |
| Package | 1 can - 60 tablets |
| Minimum storage temperature | +1 °C |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Trade name | biologically active food supplement "Beast Parade. Children's multivitamin complex "GOLD Multi" with cherry, orange, and grape flavors) ("ANIMAL PARADE® GOLD Multi - Assorted Flavors") (chewable tablets weighing 1600 mg (±5%) |
| Product weight without packaging (g) | 108 g |
| Certificate of registration SGR | RU.77.99.11.003.R.001107.05.20 |
NaturesPlus Animal Parade Gold Multivitamins for Children Cherry, 60 tablets - a complex of vitamins and minerals that support the healthy growth and development of the child.
The multivitamin complex has a balanced composition of nutrients beneficial for a growing body: vitamins A, B, C, D, E and K, as well as calcium, iron, iodine and other minerals.
The complex has an increased content of vitamins D3 and K2 to strengthen the immune system and effective absorption of calcium in the body.
The composition is supplemented with probiotics, which block harmful microorganisms in the intestines, normalizing the functioning of the gastrointestinal tract.
Animal Parade Gold children's vitamins support the health of the whole body.
Taking vitamins helps strengthen and grow bones, improve concentration and brain activity, and normalize the digestive system.
The content of xylitol maintains healthy teeth, preventing their decay.
Vitamins for children are gluten free.
Contains natural sweeteners and flavors. These cherry-flavored, animal-shaped tablets will delight children. They're easy to take; two tablets a day are enough to maintain health.
Directions: Children 2 years and older, chew two tablets daily.
Contraindications: Individual intolerance to any of the product's components.
Витамины для детей, детские мультивитамины вишня 60 шт
| Состав | витамин a; витамин с; витамин d3; Витамин E; Витамин К2; тиамин; рибофлавин; ниацин; витамин b6; фолат; Витамин В12; биотин; пантотеновая кислота; кальций; железо; Йод; магний; цинк; селен; медь |
| Количество капсул/таблеток | 60 шт. |
| Вкус | вишня |
| Назначение добавки | для детей; для иммунитета; общеукрепляющее |
| Страна производства | США |
| Противопоказания | индивидуальная непереносимость |
| Форма выпуска | Таблетки |
| Комплектация | 1 банка - 60 таблеток |
| Минимальная температура хранения | +1 °C |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Торговое наименование | биологически активная добавка к пище "Парад Зверят. Детский мультивитаминный комплекс "ГОЛД Мульти" со вкусами вишни, апельсина, винограда)" ("ANIMAL PARADE® GOLD Multi - Assorted Flavors") (жевательные таблетки массой 1600 мг(±5%) |
| Вес товара без упаковки (г) | 108 г |
| Свидетельство о регистрации СГР | RU.77.99.11.003.R.001107.05.20 |
NaturesPlus Animal Parade Gold Мультивитамины для детей Вишня, 60 таблеток – комплекс витаминов и минералов, поддерживающие здоровый рост и развитие ребенка.
Мультивитаминный комплекс имеет сбалансированный состав полезных веществ, полезных для растущего организма: витамины А, В, С, D, Е и К, а также кальций, железо, йод и другие минералы. В комплексе повышенное содержание витамина D3 и К2 для укрепления иммунитета и эффективного усваивания кальция в организме. Состав дополнен пробиотиками, которые блокируют вредоносные микроорганизмы в кишечнике, нормализуя работу ЖКТ.
Детские витамины Animal Parade Gold поддерживает здоровье всего организма. Прием витаминов способствует укреплению и росту костей, улучшению концентрации внимания и мозговой активности, нормальной работе пищеварительной системы. Содержание ксилита поддерживает здоровье зубов, препятствуя их разрушению.
Витамины для детей не содержат глютен. В составе натуральные подсластители и ароматизаторы. Таблетки в виде животных с ароматом вишни порадуют детей. Их удобно принимать, достаточно 2-х таблеток в день для поддержания здоровья.
Рекомендации по применению: детям от 2-х лет по 2 жевательные таблетки в день.
Противопоказания: индивидуальная непереносимость компонентов продукта.