| Full name of product | Vitamir Multi B-complex for the nervous system of hair and nails 60 pcs, 512 mg |
| Composition | lactose; microcrystalline cellulose; inositol; nicotinamide; polyvinylpyrrolidone; pantothenic acid; vitamin B5; vitamin B2; vitamin B6; vitamin B1; magnesium salt of stearate; vitamin B12; folic acid; D-biotin; hydroxypropyl methylcellulose; talc; polyethylene glycol; iron oxide yellow |
| Number of capsules/tablets | 60 pcs. |
| Purpose of the supplement | for the nervous system; for skin; for hair and nails |
| Country of origin | Russia |
| Contraindications | individual intolerance; periods of pregnancy and lactation |
| Dosage form | tablets |
| Package | 1 package |
| Minimum storage temperature | +2 °C |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Trade name | biologically active food supplement "Multi B-complex for the nervous system, hair and nails" (film-coated tablets weighing 520 mg (± 10%)) |
| Trade name | biologically active food supplement "Multi B-complex for the nervous system, hair and nails" (film-coated tablets weighing 520 mg (± 10%)) |
| Product weight without packaging (g) | 50 g |
| Certificate of registration SGR | RU.77.99.11.003.R.000500.03.25 |
Vitamin and mineral complex Vitamir B-complex is a dietary supplement with B vitamins to support the nervous system, metabolism, energy and the condition of the skin, hair and nails.
The formula contains B1, B2, B3, B5, B6, B7 (biotin), B9 (folic acid), B12 - vitamins involved in supporting cognitive function, the functioning of the nervous system and recovery from stress.
Support during periods of emotional and physical stress
Biotin and folic acid - to strengthen hair and nails
Suitable for adult men and women
Take 1 time per day, the package is enough for 2 months
Composition: vitamins B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12.
No GMOs, no sugar, no artificial Dyes.
Multivitamins, B vitamins, vitamins for the nervous system, vitamins for hair, multivitamin complex, vitamins for fatigue, for nail and hair growth.
Not a medicine.
Consult a specialist before use.
ВИТАМИР Мульти в-комплекс таблетки 60 шт
| Полное наименование товара | Витамир мульти в-комплекс для нервной системы волос и ногтей 60 шт, 512 мг |
| Состав | лактоза; микрокристаллическая целлюлоза; инозитол; никотинамид; поливинилпирролидон; пантотеновая кислота; витамин В5; витамин В2; витамин В6; витамин В1; магниевая соль стеариновой кислоты; витамин В12; фолиевая кислота; D-биотин; гидроксипропилметилцеллюлоза; тальк; полиэтиленгликоль; оксид железа желтый |
| Количество капсул/таблеток | 60 шт. |
| Назначение добавки | для нервной системы; для кожи; для волос и ногтей |
| Страна производства | Россия |
| Противопоказания | индивидуальная непереносимость; периоды беременности и лактации |
| Форма выпуска | таблетки |
| Комплектация | 1 упаковка |
| Минимальная температура хранения | +2 °C |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Торговое наименование | биологически активная добавка к пище "Мульти В-комплекс для нервной системы, волос и ногтей" (таблетки, покрытые оболочкой, массой 520 мг(±10%)) |
| Торговое наименование | биологически активная добавка к пище "Мульти В-комплекс для нервной системы, волос и ногтей" (таблетки, покрытые оболочкой, массой 520 мг(±10%)) |
| Вес товара без упаковки (г) | 50 г |
| Свидетельство о регистрации СГР | RU.77.99.11.003.R.000500.03.25 |
Витаминно-минеральный комплекс Витамир В-комплекс — это БАД с витаминами группы B для поддержки нервной системы, обмена веществ, энергии и состояния кожи, волос и ногтей.
Формула содержит B1, B2, B3, B5, B6, B7 (биотин), B9 (фолиевая кислота), B12 — витамины, участвующие в поддержке когнитивной функции, работе нервной системы и восстановлении после стресса.
Поддержка в периоды эмоциональных и физических нагрузок
Биотин и фолиевая кислота — для укрепления волос и ногтей
Подходит взрослым мужчинам и женщинам
Принимается 1 раз в день, упаковки хватает на 2 месяца
Состав: витамины B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12.
Без ГМО, без сахара, без искусственных красителей.
Мультивитамины, витамины группы B, витамины для нервной системы, витамины для волос, мультивитаминный комплекс,витамины при усталости, для роста ногтей и волос.
Не является лекарственным средством. Перед применением рекомендуется проконсультироваться со специалистом.