| Composition | Natural ingredients |
| Number of capsules/tablets | 30 pcs. |
| Country of manufacture | Russia |
| Contraindications | Individual intolerance |
| Release form | Tablets |
| Shelf life | 2 years |
| Package | 1 package |
| Minimum storage temperature | +2 °C |
| Maximum Storage temperature | +25 °C |
| Trade name | Vitamin complex A-Zn (coated tablets weighing 743.0 mg +- 10%) |
| Trade name | Vitamin complex A-Zn (coated tablets weighing 743.0 mg +- 10%) |
| Weight of product without packaging (g) | 20 g |
| Certificate of registration SGR | RU.77.99.32.003.R.000589.02.22 |
Vitamir Vitamin complex from A to Zinc 30 pieces - all the power and benefits of vitamins and minerals for your health!
The complex is used as a biologically active food supplement - an additional source of vitamins A, C, D3, E, group B (B1, B2, B3 (PP), B6, B12, biotin, pantothenic and folic acids) and minerals (calcium, phosphorus, magnesium, zinc, iron, manganese, copper, selenium, chromium, iodine), a source of rutin.
The role of vitamins in the human body is diverse and complex.
With their deficiency, various disorders in the body can develop.
They strengthen the immune system, maintain the health of the skin, hair and nails, improve the functioning of the cardiovascular and nervous systems.
It is recommended to take the complex during periods of decreased immune activity, with fatigue, stress and constant stress.
It is useful for both adults and children over 14 years of age. It is recommended to consult a doctor before use.
Витамир Vitamir Витаминный комплекс A Zn 30 таб массой 743 мг
| Состав | Натуральные компоненты |
| Количество капсул/таблеток | 30 шт. |
| Страна производства | Россия |
| Противопоказания | индивидуальная непереносимость |
| Форма выпуска | Таблетки |
| Комплектация | 1 упаковка |
| Минимальная температура хранения | +2 °C |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Торговое наименование | Витаминный комплекс A-Zn (таблетки покрытые оболочкой массой 743,0 мг +- 10%) |
| Торговое наименование | Витаминный комплекс A-Zn (таблетки покрытые оболочкой массой 743,0 мг +- 10%) |
| Вес товара без упаковки (г) | 20 г |
| Свидетельство о регистрации СГР | RU.77.99.32.003.R.000589.02.22 |
Витамир Витаминный комплекс от А до Цинка 30 штук - вся сила и польза витаминов и минералов для Вашего здоровья!
Комплекс применяется в качестве биологически активной добавки (БАД) к пище - дополнительного источника витаминов А, С, D3, Е, группы В (В1, В2, В3 (РР), В6, В12, биотина, пантотеновой и фолиевой кислот) и минеральных веществ (кальция, фосфора, магния, цинка, железа, марганца, меди, селена, хрома, йода), источника рутина.
Роль витаминов в организме человека многообразна и сложна. При их недостатке могут развиваться различные нарушения в работе организма.
Они укрепляют иммунитет, поддерживают здоровье кожи, волос и ногтей, улучшают работу сердечно-сосудистой и нервной системы. Рекомендуется принимать комплекс в период уменьшения активности иммунитета, при усталости, стрессе и постоянных нагрузках. Он будет полезен как взрослым, так и детям старше 14 лет. Перед применением рекомендуется проконсультироваться с врачом.